مطالب

دانستنی های سفر

دود سیگار بر سلامت فرد سیگاری و اطرافیانش چه اثری دارد؟

اثرات دود سیگار بر فرد سیگاری و اطرافیانش شامل ابتلا به سرطان ریه، تنگ شدن رگ‌های خونی، بیماری انسداد ریوی، بالا رفتن کلسترول، ناباروری و ... می‌شود. دود سیگار ترکیبی از دود اصلی و دود سفید است. دود سفید بسیار خطرناک است و بر سلامت خانواده،…

آشنایی با خواص صابون گوگرد و نحوه استفاده از آن

صابون گوگرد نوعی صابون آنتی باکتریال مناسبی است که برای پوست‌های چرب کاربرد دارد. صابون گوگرد را می‌توان با دستور پزشک برای بیماری‌های پوستی مختلف، چون آکنه، جوش، گال و روزاسه بکار برد.

چگونه می‌توان از گرفتگی ماهیچه جلوگیری کرد؟

انقباض یا سفت شدن شدید و درد آور عضله را گرفتگی ماهیچه می‌­گویند. این عارضه به صورت ناگهانی به وجود می­‌آید و از چند ثانیه تا چند دقیقه طول می­‌کشد. غالباً عضلات ساق پا دچار گرفتگی می‌­شوند. در زبان انگلیسی گرفتگی عضله را "اسب چارلی" هم…

عمل آرتروسکوپی چیست و چه عوارضی دارد؟

آرتروسکوپی نوعی روش جراحی بوده که پزشکان از آن برای بررسی، تشخیص و درمان مشکلات مرتبط با مفاصل استفاده می‌کنند. از این روش می توان برای درمان التهاب یا آسیب مفاصل مانند زانو، شانه، آرنج و لگن استفاده کرد.

عمل آرتروپلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

آرتروپلاستی نوعی جراحی برای بازسازی مفاصل بوده که انواع مختلفی از جمله تعویض مفاصل را شامل می‌شود. از این روش جراحی می توان برای درمان پینه پا، انحراف شست پا و ورم مفاصل در انگشتان دست و شانه استفاده کرد.

محل دقیق هر یک از غدد دستگاه هورمونی کجاست؟

محل دقیق غدد دستگاه هورمونی بر حسب وظیفه و عملکرد آن‌ها متفاوت است. اصلی‌ترین غدد دستگاه درون‌ریز ۱۰ نوع هستند، اما بیضه‌ها مختص مردان و تخمدان‌ها مختص زنان است. تیروئید و پاراتیروئید نیز در یک محل قرار گرفته اند.

آیا سم زدایی با آب نمک امکان پذیر است؟

سم زدایی با آب نمک روشی است که در طب سنتی چینی برای بهبود عملکرد بدن استفاده می‌شود. در این روش می‌توانید روغن زیتون و سرکه را نیز با آب نمک ترکیب کرده و پاهایتان را برای دفع سموم بدن درون آن قرار دهید.

لیست کامل مواد غذایی بدون قند برای تنظیم قند خون

بخش عمده‌ای از رژیم غذایی ما را مواد حاوی قند تشکیل می‌دهند. بنابراین برای تنظیم قند خون و کمک به درمان دیابت باید مواد غذایی بدون قند و کم قند نظیر جو، آووکادو، بروکلی و... را مصرف کنیم و غذاهایی با موادی که حاوی قند کمی هستند، طبخ کنیم.