۱۷ نفر دیگر بر اثر کرونا فوت شدند | تدوین طرح جامع مداخلات روانی و اجتماعی در ایام کرونا و پساکرونا

0

۱۷ نفر دیگر بر اثر کرونا فوت شدند | تدوین طرح جامع مداخلات روانی و اجتماعی در ایام کرونا و پساکرونا

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۷۱ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

از دیروز تا امروز ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۱۰۱ نفر از آنها بستری شدند.

 

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۵۷۶ نفر رسید.

 

متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۱۳۱ نفر رسید.

 

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

 

یک هزار و ۶۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 

تا کنون ۵۱ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶۴۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۲۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

  

تدوین طرح جامع مداخلات روانی و اجتماعی در ایام کرونا و پساکرونا

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از تدوین طرح جامع مداخلات روانی، اجتماعی در ایام کرونا و پساکرونا خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، دکتر احمد حاجبی گفت: با توجه به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد سلامت مقابله با کرونا، دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد حوزه معاونت بهداشت، طی فرآیند تقسیم کار ملی و با مشارکت دستگاه‌های ذیربط اولویت‌هایی را در حوزه سلامت روانی و اجتماعی مرتبط با ایام کرونا و پساکرونا تعیین کرده است. 

 

وی افزود: این اولویت‌ها در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مستقر در وزارت کشور نیز مطرح و به صورت اولیه تصویب شده است. 

 

حاجبی تاکید کرد: با دستگاه‌ها هماهنگی به عمل آمده که جهت پرداختن به این اولویت‌ها و برنامه‌ریزی برای مداخلات اجرایی، برنامه عملیاتی ارائه دهند. به این صورت که برنامه عملیاتی مرتبط با هر اولویت توسط دستگاه اصلی و با همکاری دستگاه‌های معین تدوین و ارائه شود.

 

وی افزود: تجمیع این برنامه‌ها، یک برنامه عملیاتی جامع خواهد بود که در اسرع وقت جهت تصویب به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه خواهد شد.

 

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: از طرف دیگر، به دنبال انتخاب دانشگاه علوم بهزیستی و سلامت اجتماعی به عنوان مسئول رصدخانه اجتماعی کووید۱۹،  این دفتر از مدتی پیش برای تعیین پیامدهای روانی اجتماعی ایام همه‌گیری کووید۱۹ همچنین تدوین مداخلات مبتنی بر شواهد، پیشنهاد تدوین طرح جامعی را به این دانشگاه ارائه داده است.

 

بنابر اعلام وبدا، وی در پایان اظهارکرد: انتظار می‌رود با توجه به توان و ظرفیت علمی موجود در این دانشگاه، همکاران ما به زودی طرح نهایی را برای بهره برداری به این حوزه ارائه کنند.

 

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ