کمک داور اصفهانی از بازی استقلال و سپاهان حذف شد

0

کمک داور اصفهانی از بازی استقلال و سپاهان حذف شد

 

لیگ به روزهای اوج خود رسیده؛ خصوصاً اینکه دو رقیب قدیمی در نقطه پایانی لیگ برای کسب عنوان قهرمانی می‌جنگند. در این میان اما بیش از هر کسی داور بازی سیبل تیم‌های لیگ برتری می‌شود، دلیلش هم کاملاً واضح است، بهترین گزینه برای رهایی از فشارهایی که بعضاً هواداران می‌آورند داور بازی است.

 

دیوار کوتاهی که خیلی زود بهانه‌ای می‌شود برای رهایی از هرگونه فشاری که از جانب هواداران باید تحمل کنند. اما بعد از تعطیلی لیگ در روزهای آتی شاهد برگزاری مجدد بازی‌های لیگ برتر خواهیم بود و بدون شک بزرگترین بازی هفته جاری بازی استقلال و سپاهان است که در اصفهان برگزار می‌شود، بازی‌ای که از بعد حیثیتی برای دو تیم مهم است. در چنین شرایطی قطعاً کار کمیته داوران برای انتخاب داور این بازی حساس سخت است.

 

نکته اینجا است که اکثر داوران بین‌المللی مثل علیرضا فغانی، دکتر بیژن حیدری و موعود بنیادی‌فر برای قضاوت در لیگ قهرمانان آسیا در کشور تایلند به سر می‌برند و همین نکته کمی دست مسئولان کمیته داوران را برای انتخاب بهترین گزینه می‌بندد، البته فغانی به دلیل حضور در لیگ استرالیا در گردونه رقابت داوران ایرانی قرار ندارد، دکتر حیدری هم بازی رفت استقلال و سپاهان را سوت زده (بازی‌ای که با کلی جنجال به پایان رسید.) در میان داورانی که در کشور تایلند به سر می‌برند این موعود بنیادی‌فر است که از همان ابتدا شانس صد درصدی برای قضاوت بازی استقلال و سپاهان داشت و در نهایت هم برای این بازی انتخاب شد. این داور ۳۷ ساله شهرکردی نفر دوم لیست بین‌المللی داوران است و تلاش می‌کند که خودش را برای هشت سالی که تا پایان دوران قضاوت پیش‌رو دارد، آماده نگه دارد.

 

از بین داوران بین‌المللی بنیادی‌فرد از نظر کمیته داوران بهترین گزینه برای قضاوت دیدار استقلال و سپاهان بود، بازی‌ای که در حضور تماشاگران در اصفهان برگزار می‌شود و می‌توان آن را از دو حیث بررسی کرد. سپاهان به دلیل حضور بسیار ضعیف در رقابت‌های آسیایی سعی می‌کند در بازی مقابل استقلال قدرتمند ظاهر شود تا شاید روی بازی‌های ضعیف خود در آسیا سرپوش بگذارد، از این رو محرم سعی می‌کند برای بقا، شاگردان خود را با قدرت به زمین مسابقه بفرستد. از طرفی فرهاد که با اختلاف شش امتیازی تیمش را در صدر نگه داشته؛ سعی می‌کند همچنان استقلال را بدون باخت همان بالا با حفظ اختلاف امتیاز نگه دارد تا دغدغه‌هایش برای رسیدن به قهرمانی به حداقل ممکن برسد، در این میان با حساسیتی که دو طرف روی این بازی دارند، کار موعود سخت خواهد شد. قرار بود کوبلی که در تایلند همراه این داور شهرکردی بودند، او را یاری کنند اما در این میان سعید قاسمی کمک دوم او به دلیل اینکه اصالتی اصفهانی دارد از لیست این بازی خارج شد تا نفر جدیدی انتخاب شود. این روزها کمیته داوران سعی می‌کند حواشی را به حداقل خود برساند و از ترس اینکه اسامی داوران زودتر از اعلام رسمی لو نرود در یک اقدام عجیب خودش چندین روز زودتر اسامی را اعلام کرد که حاشیه درست نشود اما قطعاً آنهایی که دستی بر آتش دارند می‌دانند در این روزهای آخر لیگ در اتاق افشاریان چندین و چند تغییر در لیست داوری صورت می‌گیرد.

 

برای آنهایی که مسائل مخصوص داوری را پیگیری می‌کنند شاید جای سؤال باشد که چرا دکتر حیدری در این هفته حساس قضاوتی ندارد که در پاسخ باید گفت او در کشور تایلند به سر می‌برد و موقعی به ایران می‌رسد که روزهای شروع مجدد لیگ است و به دلیل خستگی نمی‌تواند قضاوت کند. این‌طور که گفته می‌شود اشکان خورشیدی یکی دیگر از داوران تراز اول کشور هم در خارج از کشور به سر می‌برد و به همین دلیل شرایط حضور در مسابقات لیگ را ندارد. مهدی سیدعلی هم بازی نیمه نهایی جام حذفی را سوت زده و در شروع مجدد لیگ در مرخصی به سر می‌برد. کمیته داوران با همان بضاعتی که فعلاً دارد باید لیگ پر حاشیه را کنترل کرده و داوران را انتخاب کند که در نهایت مهم‌ترین قضاوت بازی این هفته را به موعود بنیادی‌فر داد.

 

 ایران  

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ