چه ماهی برای زایمان مناسب است؟

0

نینی سایت: والدین از همان زمانی که نطفه جنین در حال رشد است، در تلاشند تا بهترین‌ها را برای فرزند آینده‌شان رقم بزنند حتی به ماه تولد نوزادشان نیز دقت می‌کنند، اما به راستی چه ماهی برای ورود عضو جدید مناسب است؟ بهار، تابستان، پاییز یا زمستان؟ 
 

 

بررسی‌های محققان نشان می‌دهد، ماه تولد می‌تواند تاثیر زیادی بر سلامت کودکان داشته باشد. از سوی دیگر، ماه تولد می‌تواند بر هوش و همین‌طور موفقیت‌های آینده فرزندنتان نیز تاثیرگذار باشد. 
تحقیقات محققان نشان می‌دهد کودکانی که در بین فصول بهار تا تابستان متولد می‌شوند از هوش، خلاقیت و همین‌طور پیشرفت تحصیلی بیشتری نسبت به هم سن و سالان خود برخوردار هستند و مادران در این فصول شادتر و با نشاط تر هستند که در نتیجه شادی مادران می‌تواند شادی فرزند آینده را نیز به  دنبال داشته باشد تا فردی خوش روحیه و خوش اخلاق متولد شد. 

 

چرا در دروان بارداری افراد احساس سرما می‌کنند؟

اما افرادی که در پاییز متولد شده‌اند از افسردگی بیشتری نسبت به ماه‌های دیگر رنج می‌برند یا شخصی که در زمستان متولد شده، آشفتگی روانی بیشتری را تجربه می‌کند. این موضوع  در حالی است که فصل‌های متفاوت می‌توانند بیماری‌ها یا تاثیر خلق و خوی مختلفی را به دنبال داشته باشند. افرادی که در شش ماه اول سال متولد می‌شوند تا حدودی تنبل و کم‌تحرک هستند اما افرادی که در نیمه دوم متولد می‌شوند، پویاتر و همین‌طور پرتحرک‌تر هستند.

اما اگر قصد باردار شدن را دارید صبر کنید و بارداری‌تان را به اواخر خرداد موکول کنید زیرا تحقیقات جدید نشان می‌دهد، کودکان مادرانی که دوره اولیه بارداری خود را از فروردین تا اردیبهشت سپری کرده اند از هوش کمتری نسبت به سایرین برخوردارند. علت این اتفاق را می‌توان در افزایش حشرات، سموم و … در فصل بهار دانست که می‌تواند تاثیر مستقیمی بر عملکرد ذهن جنین داشته باشد. کودکان متولد فصل پاییز از درصد بیشتری برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند آسم برخوردارند. 

منبع: ninisite

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

درمان کمردرد در بارداری از زبان فیزیوتراپیست

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ