واکنش نماینده مجلس به طرح سدسازی ترکیه و تاثیرات مخرب آن بر ایران

0

واکنش نماینده مجلس به طرح سدسازی ترکیه و تاثیرات مخرب آن بر ایران

علیرضابیگی نماینده مجلس معتقد است ایران باید از طریق مذاکرات دوجانبه با ترکیه، مسائل آبی موجود بین دو کشور را حل کند.

احمد علیرضابیگی در گفتگو با انتخاب در واکنش به پروژه «داپ» ترکیه و تبعاتی که در ایران دارد، اظهار داشت: «طبیعی‌ست که هر کشوری تلاش می‌کند از امکانات و فرصت‌هایی که دارد به بهترین شکل ممکن استفاده کند. کما اینکه ماهم بر مبنای صلاح دید مقام معظم رهبری و با توجه به تهدیدی که در حوزه آب داشتیم از محل صندوق توسعه ملی رقم قابل توجهی را هر ساله در اختیار وزارت نیرو، تحت عنوان مهار آب‌های مرزی قرار می‌دهیم تا آب‌های مرزی را که در کشور ما عبور می‌کند  را گردآوری و ذخیره‌سازی کنیم.»

 

نماینده مردم تبریز ادامه داد: «این اتفاقات در جهان می‌افتد. ترکیه هم دارد از این موضوع به شیوه خود استفاده می‌کند. حقوق بین‌الملل هم در این موضوع نمی‌تواند چندان موثر واقع شود. طبیعتا این موضوعات باید در چارچوب روابط دو جانبه و با تاثیر و تاثراتی که دو طرف می‌توانند بر یکدیگر داشته باشند، مرتفع و مشکلات به نحوی حل شود تا این اقدامات که در بخش‌های مختلف کشور دارد حیات مردم ما را از خود متاثر می‌کند، میزانش به حداقل برسد.»

 

علیرضا بیگی خاطرنشان کرد: «در مورد ریزگردهای جنوب شاید وقتی هفت هشت سال پیش این موضوع خودنمایی کرد، بنا بر این بود که در چارچوب روابط دو جانبه ایران و عراق مالت‌پاشی اتفاق بیافتد. تا زمانی که این مالچ‌پاشی صورت می‌گرفت، ما کمتر شاهد ریزگردها در شهرهای کشور بودیم ولی الان به نظر می‌آید با وقفه‌ای که در این خصوص رخ داده است، ما از انتهای سال گذشته شاهد افزایش غلظت ریزگردها در شهرهای مختلف کشور به ویژه در جنوب کشور و تهران بودیم.»

 

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ