همکاری شرکت آلمانی برای قطع اینترنت در ایران

0

همکاری شرکت آلمانی برای قطع اینترنت در ایران

وزیر خارجه آلمان، گفت که سازمان امنیت و وزارت اقتصاد این کشور در حال بررسی همکاری یک شرکت آلمانی با جمهوری اسلامی برای محدود کردن اینترنت در ایران هستند.

به گزارش بهارنیوز، “آنالنا بربوک” در یک برنامه تلویزیونی که شامگاه پنجشنبه ۲۸ مهر پخش شد، اعلام کرد که سازمان امنیت و وزارت اقتصاد آلمان در حال بررسی موضوع همکاری شرکت «سافت کلود( Softqloud)» در آلمان با جمهوری اسلامی هستند اما بررسی شواهد نیاز به چند روز زمان دارد.

 

او افزود: اگر این موضوع اثبات شود برای مدیران این شرکت عواقب کیفری به همراه خواهد داشت. وزیر خارجه آلمان این موضوع که یک شرکت در آلمان به جمهوری اسلامی برای محدود کردن اینترنت کمک کرده باشد را تکان‌دهنده خواهند.

 

روز پنجشنبه دو رسانه و یک مرکز تحقیقاتی آلمانی در گزارش تحقیقی مشترک مدعی شدند که شرکت «سافت کلود (Softqloud)» در شهر میربوش در نزدیکی دوسلدورف آلمان به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و قطع اینترنت در ایران کمک می‌کند.

 

بر اساس تحقیقات مشترک دو نشریه «تاتس» و «نتس‌پولیتیک» همچنین مرکز تحقیقاتی «کورکتیو»، شرکت «سافت کلود (Softqloud)» شاخه‌ای از Arvancloud یا همان ابرآروان است که به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و قطع اینترنت در ایران کمک می‌کند. با این حال ابرآروان در پاسخ به روزنامه آلمانی تاگس اشپیگل ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با دولت ایران را رد کرد. «Arvancloud ابرآروان» همچنین اعلام کرد که قرارداد خود با «سافت کلود (Softqloud)» را در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ یعنی ۲۰ روز پیش قطع کرده است.

 

بر اساس این گزارش «Arvancloud ابرآروان» توضیحی درباره دلیل لغو این قرارداد نداده و همچنین «سافت کلود» نیز واکنشی به این گزارش نشان نداده است.

 

وزیر خارجه آلمان درباره حمایت از اعتراضات در ایران نیز گفت که ما از خارج نمی‌توانیم رژیم را به زور تغییر دهیم، اما می‌توانیم اقداماتی را انجام دهیم.

 

او تاکید کرد آلمان تحریم‌هایی را علیه مقامات ایرانی از جمله وزرای ارتباطات و وزیر کشور وضع کرده و با شرکای بین‌المللی در این باره کار می‌کند.  اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۱۵ فرد و نهاد ایرانی را در رابطه با جان باختن مهسا امینی و سرکوب اعتراضات تحریم کرد.

 

 

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ