ماجدی: برخی با شیطنت نمی گذارند دیدارهای دوستانه برگزار شود/ فدراسیون بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد

0

ماجدی: برخی با شیطنت نمی گذارند دیدارهای دوستانه برگزار شود/ فدراسیون بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد

سرپرست فدراسیون فوتبال در شامگاه عید سعید فطر میهمان برنامه گفت‌وگوى ویژه خبرى بود که در این برنامه تأکید کرد فدراسیون بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد.

به گزارش تسنیم به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی در ابتداى این برنامه درباره شرایط بازی‌های دوستانه پیش روی تیم ملی و بودجه در اختیار فدراسیون فوتبال گفت: گفته شده قرار است هفت بازی دوستانه انجام شود که نمی‌دانم این عدد از کجا آمده است! سرمربی تیم ملی برنامه خود را ارائه کرده است که با محوریت دبیرکل فدراسیون پیش خواهد رفت. کارها توسط روابط امور بین‌الملل انجام می‌شود و بحث وجود دلالی در این موضوع صحت ندارد. ما باید در فیفادى‌هاى پیش رو که خرداد و شهریور ماه است بازی‌هاى دوستانه موردنظر را برگزار کنیم. همه در تلاش هستیم و به نتایج خوبی رسیدیم. در این بین نام تیم‌ها را اعلام نمی‌کنیم تا قرارداد نهایی شود، چون برخی از داخل و خارج از کشور شیطنت می‌کنند تا این بازی‌ها انجام نشود.

 

وی گفت: ما در تیم ملی و فدراسیون فوتبال بیش از هر چیز به آرامش نیاز داریم و برخی مسائل عنوان شده بی‌اساس است. این مسائل کمکی به فوتبال ما نمی‌کند، خصوصاً در این موقعیت حساس. در حال حاضر نیاز جدی به کمک داریم، چرا که این تیم ملی برای ۸۰ میلیون ایرانی است. از مجلس شورای اسلامی برای قرار دادن ردیف بودجه برای فدراسیون‌ تشکر می‌کنم، همین‌طور از حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهوری که در دیدار با ایشان قول مساعدی برای حمایت از تیم ملی داده شد.

 

سرپرست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باید از نمایندگان محترم مجلس و دولت به خاطر داشتن دغدغه تیم ملی تشکر کنم. اعداد اعلامی از سوی نمایندگان برای کمک به تیم ملی خوب است، اما حقیقتاً کافی نیست. امیدواریم از سوی دولت هم کمک‌هایی انجام شود. فدراسیون فوتبال فقیر نیست، اما پول‌هایش در اختیارش نیست. شاید حدود ۱۷۰ میلیارد تومان برای تدارک مناسب تیم ملی نیاز داریم. برای جذب حامیان مالی هم نیاز به برگزاری مزایده، انتشار فراخوان و مراحل مربوطه داریم که زمان کافی برای آن نیست و اگر بشود این کار را به صورت ترک تشریفات پیش ببریم، قطعاً کمک بزرگی می‌شود. در حال حاضر فراخوان البسه را هم منتشر کردیم و امیدواریم نهادهای نظارتی اجازه بدهند تا با ترک تشریفات کار را با سرعت پیش ببریم، چون فرصت کافى در اختیار نداریم.

 

ماجدی افزود: از خرداد ماه در روزهای فیفا‌ی اصلی باید برنامه بازی‌ها را پیش ببریم. نکته مهم این است که سطح توقع از صعود از مرحله گروهى را نباید بالا برد، چون تیم‌های قدرتمندی در گروه ما قرار دارند. باید واقع بین باشیم. مثلاً باید بدانیم امکان بازی با تیم‌های اروپایی را به خاطر اینکه درگیر مسابقات هستند، نداریم. ما با نیوزیلند صحبت کردیم، اما سعی می‌کنیم با تیم‌هایی بازی کنیم که در رنکینگ جایگاه بهتری داشته باشند و سپس اعلام خواهیم کرد.

 

ماجدی در پاسخ به این پرسش که کمک مالی دولت قبل به فدراسیون فوتبال چه شده است، گفت: ۱۱۰ میلیاردی که در دوره قبلی به فدراسیون آمد، تمامش خرج پاداش نشده، بلکه مقداری خرج اعزام‌ها و… شده است، اما این پول باید مدیریت مى‌شد. برخی افراد بدون مجوز شورای برون مرزی اعزام شده بودند، اما الان باید به جلو نگاه کنیم. تیم ما الان به جام جهانی صعود کرده است. باید آماده‌سازی مناسبی انجام بدهیم. به خصوص که زمان تشکیل تیم قبل از جام جهانی بسیار کوتاه است و در این دو ماه به سختی به اتفاق همکاران در فدراسیون مشغول کار هستیم. قراردادهای بازی دوستانه را هم از طریق امور بین‌الملل به‌زودی نهایی خواهیم کرد و در این بین هیچ دلالی و موضوع دیگرى وجود ندارد.

 

سرپرست فدراسیون در مورد دودستگی اعضای هیئت رئیسه گفت: واقعاً تیم ملی و فدراسیون نیاز به آرامش دارند. اکثر اعضای هیئت رئیسه همراه هستند. برخی نیز علاقه‌مند به کمک هستند و دلایل خاص خود را دارند، اما در نهایت باید درون خانواده کار را پیش ببریم و با قدرت در کنار هم باشیم. هدف همه ما باید حضور پرقدرت در جام جهانی باشد و به مسائل دیگر توجه نکنیم. امیدوارم این مسائل را بتوانیم حل کنیم.

 

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ