عذرخواهی پوتین از اسرائیل بابت سخنان لاوروف/ روسیه تکذیب کرد

0

عذرخواهی پوتین از اسرائیل بابت سخنان لاوروف/ روسیه تکذیب کرد

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی ادعا کرد که ولادیمیر پوتین به خاطر اظهارات وزیر خارجه روسیه مبنی‌بر اینکه «هیتلر ریشه یهودی داشت»، از نفتالی بنت عذرخواهی کرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به اختلافات دیپلماتیک که اخیرا بین دو طرف در پی اظهارات جنجالی لاوروف درباره یهودیان رخ داده است، رئیس جمهور روسیه امروز با نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرده و به بررسی تعدادی از پرونده‌های بین المللی پرداخت کرد.

 

به گزارش روسیا الیوم، کاخ کرملین در این خصوص بیانیه‌ای صادر کرد و بدون اشاره به عذرخواهی پوتین از بنت اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه در تماس امروز با بنت، «روز استقلال» را به وی تبریک گفت و دو طرف بر گسترش روابط دوستانه بین روسیه و اسرائیل تأکید کردند.

 

در همین حال، دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی مدعی شد که ولادیمیر پوتین بابت سخنان سرگئی لاروف وزیر خارجه روسیه درباره اینکه «هیتلر ریشه یهودی داشت»، از نفتالی بنت عذرخواهی کرد.

 

در ادامه بیانیه کاخ کرملین آمده که پوتین و بنت در این تماس تلفنی به بررسی آخرین تحولات اوضاع اوکراین پرداخته‌اند.

 

دولت اسرائیل در واکنش و اعتراض به ادعای اخیر سرگئی لاوروف مبنی بر «یهودی‌تبار بودن هیلتر»، سفر روسیه را برای دادن «توضیحات» در این خصوص احضار کرد.

 

در همین راستا یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل نیز روز دوشنبه به شدت از سرگئی لاوروف همتای روس خود به دلیل طرح این اظهارات و گفتن اینکه هیتلر خون یهودی در بدن داشته انتقاد کرد.

 

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل این اظهار نظر را “نابخشودنی و شرم‌آور” توصیف کرد و از وزیر خارجه روسیه خواست به خاطر این “اشتباه وحشتناک تاریخی” عذرخواهی کند.

 

 روسیه عذرخواهی پوتین از اسرائیل را تکذیب کرد

کاخ کرملین اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر عذرخواهی پوتین از وی به دلیل صحبت‌های وزیر خارجه روسیه را تکذیب کرد و تاکید کرد که در این گفت‌وگو هیچ صحبتی در این مورد نشده و رسماً نفتالی بنت دروغ گفته است!

 

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ