سیلاب سه راه روستایی کلات خراسان رضوی را بست/ جاده های درگز باز شد

0

سیلاب سه راه روستایی کلات خراسان رضوی را بست/ جاده های درگز باز شد

بر اساس اعلام فرمانداران ۲ شهرستان مرزی و کوهستانی درگز و کلات، در پی بارش های رگباری امروز دوشنبه پنج راه روستایی و ۲ راه بین شهری در این مناطق بسته شد که مسیرهای مسدود درگز بازگشایی شد.

فرماندار کلات دوشنبه شب در گفت وگو با ایرنا گفت: در پی بارش های امروز و وقوع سیلاب مسیرهای ارتباطی روستاهای خاکستر، چهارراه و لائین کهنه در بخش هزار مسجد کلات مسدود شده است.

 

علی صلاحی جمعیت روستاهای یاد شده را ۲۰۰ خانوار عنوان کرد و افزود: یک دستگاه اتوبوس حامل گردشگران از مشهد به مناطق ییلاقی کلات در بخش هزار مسجد، عصر امروز در محدوده روستای رباط گرفتار سیلاب شد که توسط مردم رهاسازی شد.

 

وی گفت: تاکنون گزارشی از وقوع سیلاب و ایجاد خسارت به تاسیسات جاده ای و خدماتی شهرستان دریافت نشده است.

 

شهرستان مرزی و ۳۷ هزار نفری کلات در ۱۵۸ کیلومتری شمال شرق مشهد دارای چهار شهر کلات، حسن آباد لایین، چنار و زاوین است.

 

وقوع سیلاب در روستای خادمانلو 

سرپرست فرمانداری درگز نیز گفت: عصر امروز بارش های بهاری و وقوع سیلاب در مسیرهای بین شهری درگز-چاپشلو در محدوده ینگه قلعه و درگز- لطف آباد در محدوده صفر قلعه موجب بسته شدن این مسیرها شده بود که اکنون بازگشایی شده است.

 

محمد کرمی افزود: سیلاب مسیر روستاهای دوآبی و حصار در دهستان میانکوه بخش چاپشلو را نیز مسدود کرده بود که اکنون بازگشایی شده و ترددها با نظارت عوامل راهداری در حال انجام است.

 

وی همچنین گفت: جاری شدن سیلاب موجب بروز برخی خسارتها در مسیرهای شهرستان شده و عبور سیلاب از میان روستای خادمانلو نیز احتمالا آسیب هایی داشته است که هنوز گزارش نشده است.

 

شهرستان مرزی، کوهستانی و ۷۵ هزار نفری درگز در ۲۵۴ کیلومتری شمال مشهد و در جوار مرز ایران و ترکمنستان علاوه بر چهار شهر درگز، لطف‌آباد، نوخندان و چاپشلو ۱۲۲ روستا دارد که ۱۱۰ روستای آن دارای جمعیت بیش از ۲۰ خانوار است.

 

بارش های رگباری در جاده‌های سرخس و تربت جام 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اکنون هیچ راه مسدود اصلی و بین شهری و البته راه روستایی پرتردد در استان نداریم.

 

ابراهیم نصری افزود: بارش ها اکنون در جاده های استان رگباری و متغییر است و بر اساس گزارش راهداران و سامانه های جاده ها در شهرستان های سرخس و تربت جام بارانی و لغزنده گزارش شده است.

 

وی گفت: بر اساس اعلام هواشناسی خراسان رضوی بارش‌ها همچنان روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان ادامه دارد و مسیرهای ارتباطی اصلی استان تحت تاثیر بارش‌ها لغزنده خواهد بود.

 

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

 

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راه‌ها قرار دارد.

 


منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ