ساپینتو: آلومینیوم ۲ اتوبوس در زمین پارک کرده بود!/ داور پنالتی ما را نگرفت

0

ساپینتو: آلومینیوم ۲ اتوبوس در زمین پارک کرده بود!/ داور پنالتی ما را نگرفت

سرمربی تیم فوتبال استقلال از سبک بازی آلومینیوم اراک در دیدار با آبی‌ها و نیز قضاوت سیدوحید کاظمی انتقاد کرد.

به گزارش تسنیم،‌ ریکاردو ساپینتو پس از تساوی یک – یک تیم‌های استقلال و آلومینیوم اراک اظهار داشت: ما بازی فوق‌العاده‌ای ارائه کردیم. در لیگ ندیده بودم که تیمی مانند حریف بازی کند و پیروزی در این شرایط سخت بود. آنها دو اتوبوس در زمین گذاشتند؛ باورنکردنی بود. این فوتبال نیست.

 

وی با اعتراض مجدد به قضاوت داوران تصریح کرد: یک پنالتی دیگر برای استقلال نگرفتند. دست مدافع حریف کنار بدنش بود و اگر توپ به دست او برخورد نمی‌کرد، وارد دروازه می‌شد. این صحنه پنالتی بود.

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا از محرومیت مجدد خودش نمی‌ترسد، گفت: من به کسی بی‌احترامی نکردم و نظرم را گفتم. داور یک پنالتی برای ما نگرفت.

 

کنایه مربی استقلال به داوری دیدار با آلومینیوم؛ یک تیم می‌تواند با دو دروازه‌بان بازی کند؟/ تمامش کنید!

روی ماتا در نشست خبری پس از تساوی بدون گل این تیم مقابل آلومینیوم اراک گفت: یک بازی خیلی خوب انجام دادیم. خوب سانتر کردیم، بازی‌های ترکیبی خوبی انجام دادیم و هر کاری کردیم و فقط سه امتیاز را نتوانستیم بگیریم. آلومینیوم آمده بود که فقط دفاع کند. هر تیمی که مقابل ما بازی می‌کند این کار را انجام می‌دهد؛ این یک علامت احترام است! مقابل تیم‌های دیگر باز بازی می‌کنند ولی مقابل تیم ما همیشه دفاعی.

 

وی ادامه داد: فقط نتیجه است که برای آن ناراحتیم و ناامید کننده است. آنطور که ما بازی کردیم زیاد اتفاق نخواهد افتاد. ۱۰ فرصت گلزنی داشتیم اما آلومینیوم فقط یک فرصت داشت. فقط به خاطر نتیجه ناراحت هستیم. نمی‌توانم این موضوع را نگویم؛ تیم سوم بازهم تأثیرگذار بود؛ می‌خواهم بپرسم چرا؟ حتماً فیفا قوانینش را عوض کرده است! هر تیم باید یک دروازه‌بان داشته باشد، درست است؟ یک تیم نمی‌تواند با دو دروازه‌بان بازی کند! وقتی با دست به توپ می‌زنید حتماً پنالتی است؛ مهم نیست توپ سریع برود، توپ به دست خورده است. اگر بازیکن آلومینیوم با دست نمی‌زد توپ گل می‌شد. تیم‌ها فقط با یک دروازه‌بان می‌توانند بازی کنند. دوست دارم در کنفرانس از داور تشکر کنم ولی در هر بازی یک نکته وجود دارد که شکایت کنیم. همیشه یک چیز وجود دارد؛ هیچ‌کس هم هیچ چیز نمی‌گوید. همه می‌گویند این یک اتفاق نرمال است. این می‌تواند روی تیم ما، سرمربی و باشگاه ما تأثیر بگذارد.

 

مربی استقلال تصریح کرد: ما تیم مثبتی هستیم و بازی مثبتی انجام می‌دهیم. می‌خواهیم لیگ ایران را بهتر کنیم، چرا ما را می‌کُشید؟ در چند موقعیت بازیکنان آلومینیوم خود را زمین انداختند. پنج بار بازی را نگه داشتند، اما داور چه کار کرد؟ فقط سه دقیقه وقت اضافه گرفت، این طبیعی است؟! ما فشار می‌آوردیم و آنها می‌خواستند بازی ما را بُکُشند ولی داور فقط سه دقیقه وقت اضافه گرفت. در نیمه دوم هم فقط پنج دقیقه وقت اضافه محاسبه کرد، شما می‌دانید ما چند دقیقه در این وقت تلف شده بازی کردیم؟ فقط دو دقیقه! این خوب نیست؛ این یک موضوع اورژانسی است و باید بازبینی کنیم. چیزی علیه داوران نداریم، فوتبال بازی می‌کنیم و کار خودمان را انجام می‌دهیم؛ اما واقعاً تمامش کنید!

 

ماتا یادآور شد: مطمئنم از این پس تمام تیم‌ها همینطور بازی خواهند کرد. قبلاً هم این را گفته بودم، ولی موضوعی که ما گفتیم این است که داور برای ما پنالتی نمی‌گیرد. ما توپ را بگیریم و داخل دروازه بگذاریم؟ این فوتبال است و ما با تمام وجود بازی و حمله می‌کنیم. تمرکز خیلی مهم است و مطمئناً برنده خواهیم بود.

 

وی درباره اینکه غیبت ساپینتو چقدر در از دست رفتن امتیازات موثر بوده، گفت: تأثیرگذار است، او رهبر ماست. ساپینتو با حضورش به تیم انرژی می‌دهد.

 

***

 

رحمتی: می‌دانستیم داور می‌آید تا گردن تیم ما را بزند!/ با سهیل مهدی لیگ ۲ ماه تعطیل می‌شود

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک به انتقاد از عملکرد داور دیدار این تیم مقابل استقلال پرداخت و گفت، پیش‌بینی این موضوع را می‌کرده است.

 

رحمتی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

سیدمهدی رحمتی در نشست خبری پس از جدال خارج از خانه شاگردانش مقابل استقلال اظهار داشت: همه می‌دانیم که استقلال یکی از بزرگترین تیم‌های آسیاست، تیمی خیلی خوب با مربی خارجی. فکر می‌کنم این تیم کلکسیونی از بهترین‌های ایران را دارد که حق خیلی از آنها این است که در تیم ملی باشند. ما می‌دانستیم که چه بازی سختی داریم، از بچه‌های تیمم تشکر می‌کنم و دست تک‌تک آنها را می‌بوسم. تمام نقاط قوت استقلال را آنالیز کرده بودیم، این تیم با برتری عددی در فضاهای مختلف سعی می‌کرد ‌تا به تیم ما آسیب بزند و بازیکنان ما با تمام جان و دل سعی کردند توپ‌های آنها را قطع کنند و ما هم موقعیت‌هایی داشتیم که متأسفانه نتوانستیم استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط داوری، نتیجه مساوی نتیجه خیلی خوبی بود. من قبل از بازی مصاحبه نکردم و در نشست خبری گفتم که امیدوارم داور عدالت را رعایت کند، چون با توجه به سوابق داور بازی می‌دانستم و کاملاً خودمان را آماده کرده بودیم که او می‌آید تا گردن تیم ما را بزند! بازی جام حذفی سال گذشته با پرسپولیس همه یادشان هست که دو بازیکن از کنار هم رد شدند و این داور نقطه پنالتی را نشان داد. امروز هم ظرف مدت ۱۰ ثانیه دو کارت به بازیکن ما می‌دهد و اخراج می‌کند و ما را در حساس‌ترین وقت بازی ۱۰ نفره می‌کند. بعد از آنهم به سمت نیمکت ما می‌آید و کارت زرد می‌دهد. ما هیچ اعتراضی به کمیته داوران و افشاریان نداریم، فقط می‌گویم قضاوت ۹۰ دقیقه او را نگاه کنید. من دروازه‌بان بودم و کسی نمی‌تواند در دروازه‌بانی سر من کلاه بگذارد.

 

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم افزود: ما فوتبال بازی کردیم. وقتی در اول بازی به دفاع وسط من بی‌مورد اخطار می‌دهید یعنی تا دقیقه ۹۰ منتظر کارت دوم باشید. ما هم ۱۵ سال تیم ملی بودیم و داوران بین‌المللی دیدیم، این آقا بعد از بازی با پرسپولیس که از او شکایت کردیم در اولین بازی با هوادار به بدترین شکل ممکن پدر ما را درآورد و به من اخطار داد. امروز هم بازیکن استقلال خطا کرد و در حالی که باید او را جریمه می‌کرد به سمت من آمد و به من اخطار داد، آفرین به من اخطار داد! بعد از بازی با پرسپولیس به من گفت به جان بچه‌ام پنالتی بود، من به او گفتم اگر پنالتی نبود عذرخواهی می‌کنی؟ ما که به داوران بی‌احترامی نکردیم. در مجموع از تمام بچه‌های تیمم تشکر می‌کنم که با تمام وجود زحمت کشیدند و آرزوی موفقیت هم برای استقلال در ادامه راه دارم.

 

رحمتی در واکنش به طرح این موضوع که بازیکنانش در بازی با استقلال وقت‌کشی می‌کردند، گفت: شما تمام بازی‌های لیگ را رصد می‌کنید؟ آیا در بازی‌های دیگر هم این اتفاق نمی‌افتد؟ شما نمی‌توانید به من انتقاد کنید چون این اتفاقی است که در همه جای دنیا رخ می‌دهد. وقتی داور با ناعدالتی تیم من را ۱۰ نفره می‌کند طبیعی است که بازیکن بنشیند روی زمین و وقت تلف کند. من هیچ وقت به بازیکنم نمی‌گویم که وقت‌کشی کند، همان بازیکنی را هم که می‌گویید وقت‌کشی کرد سر جمع ۱۵ ثانیه وقت تلف نکرد. تیم پرسپولیس هم مقابل ما در اراک ۱۴ دقیقه وقت تلف کرد تا امتیاز کسب کند. شرایط فوتبال ما ایجاب می‌کند و مربیان ما دنبال کسب امتیاز هستند. وقتی من نمی‌توانم احقاق حق کنم و داور به آن شکل تیمم را ۱۰ نفره می‌کند طبیعی است که بازیکن من هم وقت می‌کشد. خیلی از تیم‌های دیگر هستند که قوانینی برای وقت تلف کردن دارند. من قبول دارم که بازی کیفیت خوبی نداشت، ولی اگر بازیکنان دو تیم را به تمام لحاظ مقایسه کنید به من کمتر می‌توانید انتقاد کنید. در مجموع اگر به خاطر دو سه دقیقه تلف شدن وقت ذهن شما مکدر شده است من عذرخواهی می‌کنم!

 

وی در پاسخ به این سؤال که ‌تعطیلی لیگ برای مسابقات جام جهانی چقدر روی کیفیت لیگ تأثیر می‌گذارد، تصریح کرد: مطمئناً تعطیلی لیگ روی کیفیت تیم‌ها و مسابقات تأثیر می‌گذارد و مطمئناً تیم‌ها را از شرایط بازی به دور می‌کند. همه می‌گویند تعطیلی دو ماهه، اما با توجه به حضور فرد باتجربه‌ای در فوتبال ما به نام سهیل مهدی من فکر می‌کنم تعطیلی لیگ بیشتر از دو ماه شود، چون از روزی که من در مصاحبه‌ام گفتم اگر ایشان توانست یک هفته از لیگ را بدون تغییر ساعت بازی‌ها برگزار کند، هر هفته ما مسابقه‌ای را داریم که زمانش تغییر می‌کند. مطمئناً تعطیلات لیگ خیلی بیشتر از دو ماه خواهد بود. درست است که گفتند فردای فینال جام جهانی مسابقات شروع می‌شود، ولی من به این موضوع شک دارم. مطمئناً این تعطیلی روی کیفیت تیم‌ها تأثیر می‌گذارد. ما برنامه‌مان را به باشگاه دادیم و یک تعطیلی شش هفت روزه را به بازیکنان می‌دهیم. اگر شرایط مهیا باشد یک اردوی خارجی خواهیم داشت. سعی می‌کنیم پارت پارت به بازیکنان تعطیلی دهیم. اگر قرار باشد ۱۵ روز تیم را تعطیل کنیم دوباره باید بدنسازی کنیم و شرایط‌مان خیلی سخت می‌شود و سعی می‌کنیم تیم‌مان را در شرایط مسابقه نگه داریم.

 

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم درباره غیبت تماشاگران در ورزشگاه‌ها گفت: به طور کلی می‌گویم، نمی‌خواهم صحبت کلیشه‌ای کنم و امیدوارم که هرچه زودتر حال مردم خوب شود و تماشاگران برگردند و شرایط به روال عادی برگردد. خیلی دوست داشتیم که امروز با حضور تماشاگران بازی می‌کردیم و هواداران استقلال را از نزدیک می‌دیدیم. فقط می‌توانم دعا کنم که شرایط به حالت عادی برگردد و حال همه مردم خوب شود. حال هیچ‌کدام‌مان خوب نیست.

 


نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ