خونریزی لانه گزینی در مقابل پریود/ چگونه می توان آن را متمایز کرد؟

0

خونریزی لانه گزینی در مقابل پریود/ چگونه می توان آن را متمایز کرد؟

تفاوت لکه بینی بارداری با پریود

 

چیزهایی که باید در مورد خونریزی لانه گزینی بدانید؟ 

تفاوت خونریزی لانه گزینی با پریود میتواند کار سختی باشد به خصوص اگر پریودهای نامنظم یا سبک داشته باشید. در این مطلب از گارنو شما را با تفاوت خونریزی قاعدگی و لانه گزینی آشنا می کنیم.

 اگر رابطه جنسی بدون محافظت داشته اید و احتمال بارداری میدهید ولی هنوز زمان مناسب برای انجام تست بارداری نرسیده است شاید علایم اولیه بارداری بتواند تا حدودی نگرانی شما را رفع کند. علایم شروع بارداری با علایم پیش از قاعدگی بسیار شبیه هم هستند بنابراین تشخیص آنها کار راحتی نخواهد بود. 

 

یکی از علایم اولیه بارداری لکه بینی لانه گزینی است ، خونی که هنگام لانه گزینی تخمک بارور شده در لایه داخلی رحم ایجاد می شود میتواند یکی از علایم اولیه بارداری باشد. 

از آنجا که لکه بینی لانه گزینی تقریبا نزدیک به زمان شروع پریودی رخ میدهد بسیاری از خانم ها فکر میکنند یک عادت ماهانه سبک را پشت سر گذاشته اند و متوجه بارداری خود نمی شوند. 

 

تشخیص تفاوت خونریزی لانه گزینی با پریود کار سختی است ، اگر متوجه لکه های خفیف خون روی لباس زیر خود شده اید ممکن است بخواهید تفاوت خونریزی لانه گزینی با پریود را بدانید تا از نگرانی و دودلی خارج شوید. 

 

 تفاوت لکه بینی بارداری با پریود, همزمانی خونریزی لانه گزینی با پریود

لانه گزینی چیست

 

لانه گزینی چیست؟

لکه بینی لانه گزینی میتواند در یک سوم زنان نشانه زودهنگام بارداری باشد. تخمک در لوله فالوپ بارور شده و به سمت رحم حرکت میکند. چسبیدن تخمک بارور شده به لایه داخلی رحم به نام لانه گزینی شناخته می شود که معمولا ۷ – ۹ روز بعد از بارور شدن رخ میدهد.

 

از آنجا که تخمک بارور شده یا بلاستوسیست با حفاری درون جداره رحم وارد و متصل می شود ، خانمها با لکه بینی خفیفی که به نام خونریزی لانه گزینی شناخته می شود روبرو می گردند که با گرفتگی های ملایمی همراه است. در واقع بارداری در همان لحظه لانه گزینی که بلاستوسیست خودش را به دیواره رحم می چسباند آغاز می شود. 

 

 فرق لکه بینی لانه گزینی با پریودی, تفاوت خونریزی لانه گزینی با پریود, فرق خونریزی لانه گزینی با پریود

نشانه های لانه گزینی 

 

علایم خونریزی لانه گزینی

برای تشخیص تفاوت لکه بینی لانه گزینی با پریودی زود هنگام میتوانید از نشانه های زیر استفاده کنید:

تفاوت رنگ : خونریزی قاعدگی ممکن است به شکل صورتی روشن یا قهوه ای شروع شود ولی خیلی رود به رنگ قرمز یا رنگ اصلی خون تغییر میکند و  ولی خونریزی لانه گزینی به رنگ صورتی مایل به قهوه ای است. 

 

تفاوت حجم : خونریزی قاعدگی با وجودیکه با حالت خفیف شروع می شود ولی به مرور جریان خون بیشتر خواهد شد ولی خونریزی لانه گزینی یک لکه بینی خیلی سبک است. 

 

گرفتگی عضلات : گرفتگی عضلات پریود معمولا طولانی و شدید است و هر خانمی بر اساس تجربیات خود این گرفتگی ها را تشخیص می دهد ولی گرفتگی عضلات ناشی از لانه گزینی خفیف و کوتاه مدت ست. 

 

دیدن لخته خون : رفع لخته خون همراه با خونریزی شدید مربوط به پریودی است ، در لانه گزینی شما لخته خون نخواهید دید. 

 

مدت زمان لکه بینی : خونریزی لانه گزینی ۱ – ۳ روز طول می کشد ولی قاعدگی معمولا بین ۴ – ۷ روز ادامه دارد. از سویی دیگر خونریزی لانه گزینه شبیه لکه بینی است و ادامه دار نمی شود ولی جریان خون قاعدگی به آرامی شروع شده و به تدریج افزایش پیدا میکند. 

 

همزمانی خونریزی لانه گزینی با پریود, فرق لکه بینی لانه گزینی با پریودی, تفاوت خونریزی لانه گزینی با پریود

تفاوت خونریزی قاعدگی و بارداری

 

آیا من باردارم؟

برای این که بتوانید تفاوت لکه بینی لانه گزینی با پریودی را تشخیص دهید میتوانید از تقویم قاعدگی خود استفاده کنید. 

اولین روز شروع خونریزی پریودی هر ماهه در خانم ها به عنوان اولین روز چرخه قاعدگی محسوب می شود ، اغلب خانم ها که قاعدگی منظم دارند ، حدود روز ۱۴ – ۱۶ چرخه قاعدگی تخمک گذارری خواهند داشت و در این روزها تخمک از تخمدان آزاد می شود و فقط تا ۲۴ ساعت آینده زنده خواهد بود. 

 

از سویی دیگر اسپرمی که وارد رحم شود میتوانید بین ۳ – ۵ روز زنده بماند و تخمک را بارور کند.

بنابراین براساس احتمالات اگر قبل از روز ۱۸ – ۲۰ قاعدگی رابطه جنسی بدون محافظت داشته باشید احتمال بارداری شما وجود دارد ولی اگر رابطه جنسیتان بعد از روز بیستم قاعدگی باشد احتمال بارداری بسیار پایین خواهد بود و نیازی به نگرانی نخواهید داشت. 

 

تخمک بارور شده در حدود روزهای ۲۲ – ۲۶ چرخه قاعدگی در دیواره رحم کاشت می شود که به نام لانه گزینی شناخته می شود. 

اگر چرخه قاعدگی شما ۲۸ روزه باشد ، در صورت لانه گزینی تخمک ، بعد از روز ۲۸ پریود نخواهید شد. 

پس اگر خونریزی شما زودتر از روز ۲۸ و خیلی سبک باشد به احتمال زیاد لکه بینی لانه گزینی است. 

 

گردآوری : بخش زناشویی گارنو

 بارداری و زایمان راحت با…

  • لانه گزینی چیست و چگونه تشخیص داده می شود!

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ