بازی های آسیایی چین تا سال ۲۰۲۳ به تعویق افتاد/ لغو بازی‌های تابستانی یونیورسیاد

0

بازی های آسیایی چین تا سال ۲۰۲۳ به تعویق افتاد/ لغو بازی‌های تابستانی یونیورسیاد

بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ که قرار بود شهریور ماه سال جاری در کشور چین برگزار شود، لغو شد.

به گزارش ایسنا به نقل از استار، رسانه دولتی چین روز جمعه به نقل از شورای المپیک آسیا گزارش داد که بازی‌های آسیایی که قرار بود در ماه سپتامبر در هانگژو برگزار شود لغو و تا تاریخ نامشخصی به تعویق افتاده است.

 

همزمان جلسه شورای المپیک آسیا در ازبکستان در حال برگزاری است.

 

در بیانیه‌ای که در وب سایت رسمی بازی‌ها منتشر شد، آمده است: شورای المپیک آسیا اعلام کرده است که نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که قرار بود از ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۹ شهریور تا ۳ مهر ۱۴۰۱) در هانگژو چین برگزار شود لغو و تا زمان نامشخصی به تعویق افتاده است.

 

در این بیانیه آمده است که تاریخ های جدید مسابقات در آینده اعلام خواهد شد.

 

حسین المسلم دبیرکل شورای المپیک آسیا نیز این خبر را تایید کرده است.

 

هیچ دلیل رسمی برای لغو بازی‌های آسیایی ارائه نشده است، اما این اعلام در حالی است که چین شرایط سختی را به خاطر شیوع کرونا تجربه می‌کند.

 

افزایش موارد کرونا در چین احتمال به تعویق افتادن بازی‌ها را افزایش داده بود و در نهایت این تصمیم گرفته شد.

 

پیش از این برخی منابع خبری دلایل دیگری را برای لغو احتمالی این مسابقات اعلام کرده بودند. چین در اوج شیوع کرونا رقابت‌های المپیک زمستانی را در ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ تا یکم اسفند برگزار کرده بود.

 

 ***

 

بازی‌های پاراآسیایی هم به تعویق می‌افتد

چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی که قرار بود طی روزهای ۹ تا ۱۵ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۷ تا ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۱) در شهر هانگژو چین برگزار شود، به تعویق می‌افتد؛ خبری که طی ساعات پیش رو به‌صورت رسمی از سوی شورای پارالمپیک آسیا اعلام می‌شود.

 

***

 

زمان جدید برگزاری بازی‌های آسیایی چین مشخص شد

رئیس شورای المپیک آسیا تاریخ جدید بازی‌های آسیایی چین را سال آینده میلادی اعلام کرد.

 

راندیر سینگ رئیس موقت شورای المپیک آسیا روز جمعه به رویترز گفت: بازی‌های آسیایی که قرار بود در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۱) در شهر هانگژو چین برگزار شود، به دلیل کرونا تا سال ۲۰۲۳ به تعویق افتاد. 

 

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی قرار بود از ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر (شهریور ۱۴۰۱) در مرکز استان ژجیانگ (هانگژو)، در حدود ۱۷۵ کیلومتری جنوب غربی شانگهای برگزار شود. البته روز دقیق برگزاری این بازها در ۲۰۲۳ هنوز مشخص نشده است.

 

تصمیم به تعویق انداختن بازی‌ها در نشست هیات اجرایی OCA در روز جمعه در تاشکند گرفته شد.

 

بسیاری از رویدادهای ورزشی بین‌المللی در چین از زمان شروع همه‌گیری کرونا به تعویق افتاده یا لغو شده‌اند، به استثنای بازی‌های المپیک زمستانی که در ماه فوریه در پکن تحت کنترل‌های بهداشتی شدید برگزار شد.

 

به این ترتیب نام و عنوان این رقابت‌ها بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ خواهد بود که با یک سال تاخیر در سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود. 

 

***

 

بازی‌های آسیایی جوانان لغو شد/ دوره بعدی بازی‌ها در ۲۰۲۵

هیات اجراییه شورای المپیک آسیا در نشستی که امروز در تاشکند ازبکستان برگزار کرد علاوه بر این که بازی های آسیایی به تعویق بیفتد بازی های آسیایی جوانان را هم لغو کرد.

 

سومین دوره بازی های آسیایی جوانان  قرار بود ۲۰ تا ۲۸ دسامبر سال جاری در شانتو چین برگزار شود. پس از گفت‌وگو  با کمیته برگزاری بازی ها ، هیات اجرایی تصمیم گرفت که از آنجایی که بازی های آسیایی جوانان یک بار به تعویق افتاده بود، بازی های آسیایی جوانان شانتو ۲۰۲۱ را لغو کند. 

 

بازی‌های بعدی آسیایی جوانان در سال ۲۰۲۵ در تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود.

 

***

 

بازی‌های تابستانی یونیورسیاد لغو شد

بازی‌های تابستانی دانشگاه‌های جهان در چنگدو چین برای دومین بار به تعویق افتاد.

 

بازی‌ها ابتدا قرار بود سال گذشته برگزار شود که به تعویق افتاد و در ادامه قرار بود از ۲۶ ژوئن تا ۷ ژوییه امسال(۵ تا ۱۶ تیر ۱۴۰۱) برگزار شود، اما به دلیل همه‌گیری کرونا برای بار دوم لغو شد.

 

یونیورسیاد هر دو سال یک بار برگزار می‌شود. با این حال با توجه به شرایط مربوط به ویروس کرونا و محدودیت‌های سفرهای بین‌المللی، یونیورسیاد برای دومین بار به تعویق افتاد و امسال برگزار نمی‌شود.

 

این در حالی است که  بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ که قرار بود شهریورماه سال جاری در کشور چین برگزار شود نیز لغو شد تا دو تورنمنت که قرار بود هر دو به میزبانی چین برگزار شود لغو شوند. 

 

مسئولان ورزش چین اعلام کردند قرار است به‌زودی تاریخ جدید این دو رویداد در زمان مناسب اعلام شود.

 

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ