اپتومتریست: حساسیت های چشمی شایع‌ترین عارضه های فصل بهار است

0

اپتومتریست: حساسیت های چشمی شایع‌ترین عارضه های فصل بهار است

یک اپتومتریست قزوینی گفت: حساسیت های چشمی شایع‌ترین عارضه های فصل بهار است که معمولا از اواخر اسفند شروع و تا اوایل تیرماه ادامه دارد. 

امیرحسین کریمی روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: یکی از شایع ترین اختلال ها در فصل بهار حساسیت چشمی است که غالباً با خارش چشم، قرمزی و تورم همراه است. 

 

وی با بیان اینکه، حساسیت چشمی می تواند اثر منفی روی دید داشته باشد، اظهار داشت: چنانچه افراد با این اختلال دست و پنجه نرم می کنند باید هرچه سریعتر تحت نظر و درمان چشم پزشک قرار گیرند چراکه حساسیت چشمی، رفته رفته به قرنیه چشم نیز آسیب می رساند. 

 

کریمی ادامه داد: رعایت بهداشت فردی اولین اقدام پیشگیری از شیوع این حساسیت است. 

 

این اپتومتریست قزوینی همچنین گفت: به تمام افرادی که دچار حساسیت چشمی هستند، استفاده از اشک مصنوعی و عینک طبی و آفتابی در فصل بهار توصیه می شود. 

 

وی افزود: حساسیت چشمی علائمی شبیه به عفونت‌ خفیف چشمی دارد و نباید از یک دیگر اشتباه گرفته شود. 

 

این اپتومتریست همچنین در خصوص عفونت چشم گفت: خشکی چشم، دید تار، پوسته پوسته شدن پلک، قرمزی و تورم پلک، ترشح مخاط و درد چشم از عوارض عفونت چشم است که باید سریعا تحت درمان قرار گیرد. 

 

کریمی تصریح کرد: عفونت چشم گاهی به دلیل رعایت نکردن بهداشت فردی و گاهی به دلیل خشکی و آلودگی هوا به وجود می آید که مسری است و می تواند به چشم فرد دیگری انتقال یابد.

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ