افراد واکسینه‌شده هدف سویه جدید کرونا

0

افراد واکسینه‌شده هدف سویه جدید کرونا

یکی از متخصصان حوزه کووید به ترس‌های ناشی از سویه جدیدی اشاره کرد که بیماران واکسینه‌شده آن را گزارش کردند. 

به گزارش به نقل از نیوز، افراد واکسینه شده اعلام کردند با وجود واکسیناسیون با ابتلا به این سویه احساس ضعف دارند.

 

ویروس کووید قبلا چندین مرتبه جهش یافته و حاصل آن سویه امیکرون بود و در حال حاضر نیز به سویه غالب تبدیل شده است.

 

طی بیش از ۲ سال سه تغییر عمده رخ داده است. سویه آلفا از ویروس اولیه سبقت گرفت و به نوبه خود توسط دلتا بیرون رانده شد و در اواخر سال ۲۰۲۱ امیکرون به سویه اصلی آلوده‌کننده افراد تبدیل شد. سویه امیکرون نیز تغییر و زیرسویه‌های خود یعنی BA.۱  و BA.۲ را با قابلیت انتقال بیشتر ایجاد کرد.

 

از آن زمان این نگرانی وجود داشت که سویه جدید ویروس کرونا می‌تواند پیشرفت حاصل از برنامه واکسن را از بین ببرد. در حال حاضر امیکرون در غلبه بر ایمنی بهتر و عفونی‌تر شده اگرچه با شدت کمتر بیماری همراه شده است.

 

سویه‌های هیبریدی از جمله دلتاکرون که تلفیقی از دلتا و امیکرون است نیز مشاهده می‌شود.

 

اما نگرانی‌هایی وجود دارد و گزارش‌هایی از سویه‌ای جدید مبنی بر اینکه افراد چند روز پس از مثبت شدن آزمایش با وجود علائم خفیف ناتوان شدند نیز در دسترس ثبت شده است.

 

پروفسور لیندا بولد اظهار کرد: کسانی در سنین ۳۰ و ۴۰ سالگی می‌شناسد که هر سه دوز واکسن را دریافت کردند و در ابتدا احساس می‌کردند که سرما خورده‌اند اما پس از چند روز احساس ضعف، زمین‌گیری و ناتوانی داشتند.

 

پروفسور بولد، مشاور بهداشتی کلیدی نیکولا استورجن در اسکاتلند، درباره ظهور سویه‌های جدید می‌گوید: این‌ها سویه‌هایی جدیدی نیست بلکه سویه‌های هیبریدی وجود دارد که بیماری شدیدتری ایجاد نمی‌کند اما ویروس همیشه در حال تغییر است.

 

وی ادامه داد: مردم هنوز هم می‌توانند با این ویروس واقعا ناخوشایند شوند.

 

دولت اسکاتلند به مردم توصیه می‌کند در صورت احساس ناراحتی با علائم کووید یا دمای بالای بدن در خانه بمانند و از تماس اجتماعی با دیگران خودداری کنند.

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ