اعمال تخفیفات و بخشودگی‌های ویژه مالیاتی برای حمایت از افزایش اشتغال

0

اعمال تخفیفات و بخشودگی‌های ویژه مالیاتی برای حمایت از افزایش اشتغال

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در راستای کمک به اشتغال آفرینی، تمام شرکت‌های تولیدی کشور که افزایش اشتغال در لیست بیمه رسمی خود نسبت به سال گذشته داشته باشند، مشمول تخفیفات و بخشودگی‌های ویژه مالیاتی قرار خواهند گرفت که جزییات آن تا یک هفته آینده اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی شامگاه سه شنبه در حاشیه دیدار با فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: نشست بسیار خوب و سازنده با نقدها و پیشنهادات بسیار اقتصادی مفید با کارآفرینان برجسته استان داشتیم.

 

وی ادامه داد: در این نشست برخی موارد نیازمند توضیح و تبیین بود که تا حد زیادی اختلاف نظرها و سوتفاهم ها مرتفع شد، برخی از مطالبات جدی و درست کارآفرینان نیز از طرف دستگاه های اجرایی مالیاتی، گمرکی و بانک ها مطرح شد پیگیری خواهد شد.

 

خاندوزی همچنین گفت: در حوزه مسائل بانکی بسیاری از تولیدکنندگان از طولانی بودن فرآیند تسهیلات به ویزه تسهیلات بزرگ فعالیت های صنعتی شاکی هستند که مقرر شد شورای هماهنگی بانک ها که بانک‌های دولتی در کل کشور ذیل این شورا همکاری می‌کنند اختیارات استانی بانک های خودشان را برای سقف تسهیلات افزایش دهند که به شکل جدی پیگیری می‌کنیم تا ظرف هفته‌های آینده گشایشی در وضعیت تسهیلات و اعتبارات استان های مختلف ایجاد شود.

 

وزیر اقتصاد همچنین در خصوص افزایش بیش از ۵۰ درصدی مالیات در سال ۱۴۰۱، گفت: در لایحه بودجه سال جاری در حدود ۵۰ درصد میزان مالیات نسبت به وصولی سال قبل افزایش خواهد داشت.

 

وی تاکید کرد: یکی از رویکردهای قطعی وزارت اقتصاد و دولت سیزدهم، دفاع از کاهش ۵ درصدی بار مالیاتی بر تولیدکنندگان است.

 

وی خاطر نشان کرد: این میزان افزایش درآمد مالیاتی صرفا با تکیه بر فرارهای مالیاتی است و مالیات بر بخش های غیر مولد کشور و سوداگری و سفته بازی وصول خواهد شد.

وزیر اقتصاد اظهارداشت: تولید کنندگان کشور از بابت افزایش درآمد مالیاتی نگرانی نداشته باشند و هر موردی که اجحاف نسبت به مالیات حق و قانونی آنها صورت گرفته، به طور مستقیم به حوزه بازرسی وزارت اقتصاد و دارایی ارسال کنند تا به شکل، ویژه پیگیری کنیم. 

 

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ