اعلامیه کشورهای اروپایی برای جایگزینی گاز روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲ /تماس تلفنی پوتین با ماکرون

0

اعلامیه کشورهای اروپایی برای جایگزینی گاز روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲ /تماس تلفنی پوتین با ماکرون

اتحادیه اروپا قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ دو سوم از گاز وارداتی از روسیه را با دیگر منابع تامین کننده گاز طبیعی جایگزین کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، کادری سیمسون مسئول سیاست انرژی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گفت کمیسیون اروپا اواخر ماه جاری طرحی را ارائه خواهد کرد که چگونه اتحادیه اروپا می‌تواند دو سوم مصرف گاز روسیه را تا پایان سال ۲۰۲۲ جایگزین کند.

 

سیمسون در سخنرانی خود در پارلمان اروپا گفت که اتحادیه اروپا با تمام تامین کنندگان اصلی گاز تماس گرفته است تا بتوانند گاز وارداتی از روسیه را تامین کنند.

 

صحبت‌های سیمسون در حالی است که هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی به گاز وارداتی از روسیه وابسته هستند.

 

رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان گفته بود در حال حاضر حدود ۱۰ کشور اروپایی بر خلاف ادعای خود در حال خرید گاز روسیه با روبل هستند.

 

گرگلی گولیاس رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان در گفتگو با یک شبکه رادیویی کشورش گفت: هرچند بسیاری از کشورها در بیانیه‌های رسمی اعلام کردند که حاضر نیستند شرط روسیه را برای پرداخت بهای گاز به روبل بپذیرند، ولی پشت پرده بسیاری از آنها بر خلاف ادعای خود عمل می‌کنند.

 

 گولیاس گفت: در ظاهر بسیاری از کشورها حاضر نشدند گاز روسیه را با روبل پرداخت کنند، ولی ۱۰ کشور اروپایی در حال حاضر این شرط را پذیرفته و بدون اطلاع رسانی عمومی در حال خرید گاز صادراتی این کشور هستند.

 

پوتین: غرب می تواند به توقف جنایات نیروهای اوکراینی کمک کند

رئیس جمهور روسیه در گفتگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود، ضمن انتقاد از عملکرد غرب در قبال درگیری ها در اوکراین، از نادیده گرفته شدن جنایات نیروهای اوکراینی توسط اتحادیه اروپا انتقاد کرد.

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

به گزارش مهر به نقل از ریانووستی، سرویس مطبوعاتی نهاد ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی خود گفتگویی تلفنی داشته است.

 

سرویس مطبوعاتی کرملین در این باره ادامه داد که رئیس جمهور روسیه، ماکرون را در جریان پیشرفت عملیات ویژه حفاظت از دونباس و تخلیه غیرنظامیان از آزوفستال قرار داده است. وی همچنین رویکردهای اساسی برای مذاکره با کی یف را تشریح و خاطرنشان کرده که مسکو برای گفتگوها آماده است.

 

علاوه بر این، رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که غرب می‌تواند به توقف جنایات نظامیان اوکراینی و شبه نظامیان ملی گرا در اوکراین کمک کند. پوتین در گفتگو با ماکرون، ازاینکه جنایات جنگی نیروهای اوکراین از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نادیده گرفته می‌شود، انتقاد کرد.

 

ماکرون نیز به نوبه خود نسبت به مشکلات در حال ظهور مرتبط با امنیت غذایی جهانی، ابراز نگرانی کرد. پوتین در پاسخ با تاکید بر اینکه شرایط فعلی به دلیل تحریم‌های کشورهای غربی پیچیده شده است، به اهمیت عملکرد بدون مانع زیرساخت‌های لجستیکی و حمل و نقل جهانی اشاره کرد.

 

پیشتر رسانه‌های فرانسه گزارش دادند که گفتگو امروز دورئیس جمهور به مدت ۲ سات و ۱۰ دقیقه به طول انجامیده است.

 

آخرین گفتگوی تلفنی رهبران روسیه و فرانسه در پایان ماه مارس انجام شد. این اولین تماس ماکرون از زمان پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

 

منبع: beytoote

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ