طرز تهیه کیک لیمو بدون فر , دستور پخت کیک لیمو ترش بدون فر

کیک لیمو بدون فر یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که عطر و بافت بی نظیری دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک لیمو بدون فر در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم کیک لیمو بدون فر
تخم مرغ ۴ عدد
شکر ¾ لیوان
رنده پوست لیمو ترش ۱ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش تازه ۶ قاشق چایخوری
ماست ¾ لیوان
روغن مایع ½ لیوان
آرد ۲ لیوان
بیکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری
مواد لازم کرم لیمویی
شیر ۱ لیوان
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری
کره ۵۰ گرم
شکر ۴ قاشق غذاخوری
رنده پوست لیمو ترش ½ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک لیمو بدون فر

مرحله اول

برای تهیه کیک لیمویی بدون فر خوشمزه در ابتدای کار تخم مرغ ها را به همراه شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ سفید و کش دار شود.

مرحله دوم

در ادامه رنده پوست لیمو ترش را به همراه آب لیمو ترش تازه به کاسه اضافه کرده و به مدت ۱۰ ثانیه هم می زنیم. حالا ماست و روغن مایع را به ترتیب به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم.

مرحله سوم

حالا آرد و بیکینگ پودر را ۳ مرتبه الک می کنیم و کم کم به کاسه می افزاییم، سپس با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود. در ادامه با دور کند به مدت ۱۰ ثانیه هم می زنیم.

مرحله چهارم

زمانی که گلوله های آرد باز شدند، درون قابلمه مورد نظرمان را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس مایه کیک را درون آن می ریزیم. حالا روی حرارت ملایم شعله پخش کن گذاشته و درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم.

مرحله پنجم

در این مرحله درب قابلمه را بسته و روی آن قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی شعله پخش کن گذاشته و اجازه می دهیم کیک به مدت ۵۰ دقیقه تا ۱ ساعت روی حرارت بماند تا کیک به طور کامل پخته شود.

مرحله ششم

حالا به سراغ درست کردن کرم لیمویی می رویم، برای این منظور شیر را به همراه نشاسته ذرت، شکر و رنده پوست لیمو ترش درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و به خوبی هم می زنیم تا مواد درون شیر حل شوند.

مرحله هفتم

در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و به صورت مداوم هم می زنیم تا کرم به غلظت فرنی برسد. زمانی که مایه درون قابلمه به غلظت رسید، کره را به آن اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا کره ذوب شود.

مرحله هشتم

حالا قابلمه را از روی حرارت برداشته، سپس روی کرم را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. پس از اتمام زمان پخت کیک یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز آن فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله نهم

در صورتی که مایه کیک به خلال دندان یا سیخ چوبی نچسبیده بود کیک کاملا پخته است، سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود. زمانی که کیک خنک شد آنرا از قابلمه می کنیم.

مرحله دهم

در ادامه کرم لیمویی خنک شده را روی کیک خنک شده ریخته و به دلخواه با خلال پسته و اسلایس های لیمو عسلی تزیین می کنیم. گارنو کیک را به اندازه های دلخواه برش زده و به همراه چای تازه دم مصرف می کنیم. نوش جان.