طرز تهیه کیک رژیمی بدون شکر طرز تهیه کیک رژیمی با عسل طرز تهیه کیک رژیمی با شیره انگور طرز تهیه کیک رژیمی با آرد سبوس دار کیک رژیمی برای افراد چاق طرز تهیه کیک رژیمی بدون فر و همزن طرز تهیه کیک رژیمی با جو پرک طرز تهیه کیک رژیمی با ارد بادام

کیک رژیمی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک رژیمی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم کیک رژیمی
تخم مرغ ۳ عدد
آرد ۱۸۰ گرم
ارده ۱۴۰ گرم
شیره خرما ۱۵۰ گرم
مویز ⅓ پیمانه
گردو خرد شده ⅓ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
وانیل ¼ قاشق چایخوری
شیر ولرم ۸۰ میلی لیتر

طرز تهیه کیک رژیمی

مرحله اول

برای تهیه کیک رژیمی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه تخم مرغ ها را به همراه ارده و وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن هم می زنیم.

مرحله دوم

پس از گذشت ۲ تا ۳ دقیقه زمانی که مخلوط تخم مرغ کرم رنگ و کش دار شد، شیره خرما را به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه شیر را به کاسه اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم.

مرحله سوم

حالا آرد را و بیکینگ پودر ۳ مرتبه الک کرده و کم کم به کاسه می افزاییم، سپس با لیسک به صورت دورانی و یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست و یکنواخت شود. در ادامه گردو و مویز را به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

حالا مایه کیک را در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس درون قالب مورد نظرمان را با مقداری ارده چرب می کنیم. در ادامه مایه کیک را درون قالب ریخته و قالب را چندین مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم.

مرحله پنجم

در ادامه قالب را طبقه وسط فر قرار داده، سپس اجازه می دهیم کیک به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله ششم

در صورتی که مایه کیک به خلال دندان یا سیخ چوبی نچسبیده بود، کیک کاملا پخته و قالب را از فر خارج می کنیم. گارنو اجازه می دهیم کیک خنک شود، سپس از قالب جدا کرده و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.