طرز تهیه کوکی شکلات و گردو , دستور پخت کوکی شکلات و گردو

کوکی شکلات و گردو یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی و طعم های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی شکلات و گردو در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم کوکی شکلات و گردو
آرد ۲ لیوان
پودر قند ۱ لیوان
کره ۱۰۰ گرم
روغن مایع ۳ قاشق غذاخوری
شیر ⅓ لیوان
وانیل ۱ قاشق چایخوری
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
تخم مرغ ۲ عدد
پودر کاکائو ۱ قاشق غذاخوری
گردو خرد شده به مقدار کافی
شکلات چیپسی به مقدار کافی

طرز تهیه کوکی شکلات و گردو

مرحله اول

برای تهیه کوکی شکلات و گردو خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم کره کاملا نرم شود. حالا فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود.

مرحله دوم

حالا کره نرم را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پودر قند را درون کاسه الک کرده و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط کره کرم رنگ و خامه ای شود. در ادامه وانیل را به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

حالا روغن مایع را به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه تخم مرغ ها را دانه دانه به کاسه اضافه کرده و پس از اضافه کردن، هر کدام را به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله چهارم

توصیه می شود بین کار کاسه را چند مرتبه دورگیری کنید تا مواد به صورت یکدست هم زده شوند. حالا شیر را به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شددن هم می زنیم، سپس آرد، بیکینگ پودر و پودر کاکائو را درون الک می ریزیم.

مرحله پنجم

در ادامه مواد خشک را ۳ مرتبه الک کرده و به کاسه می افزاییم، سپس با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت خمیر کوکی یکدست شود. حالا مقداری گردو خرد شده و شکلات چیپسی به کاسه می افزاییم.

مرحله ششم

در این مرحله خمیر کوکی را مجددا هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند، سپس درون سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه از خمیر کوکی یک اسکوپ برداشته و با فاصله از هم درون سینی فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم کوکی ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. نوش جان.