طرز تهیه کتلت هندی , دستور پخت کتلت هندی

کتلت هندی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار کشور هند است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتلت هندی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی ۵ عدد متوسط
گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
پیاز ۲ عدد
سیر ۲ حبه
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای ۱ عدد
روغن مایع به مقدار کافی
تخم مرغ ۲ عدد
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی

طرز تهیه کتلت هندی

مرحله اول

برای تهیه کتلت هندی خوشمزه ابتدای کار سیب زمینی ها را می شوییم، سپس درون یک قابلمه حاوی آب قرار می دهیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و اجازه می دهیم سیب زمینی ها به مدت ۴۵ دقیقه درون آب جوش بمانند تا مغز پخت شوند.

مرحله دوم

حالا مواد میانی کتلت هندی را آماده می کنیم، برای این منظور ابتدا گوشت را به تکه های کوچک تقسیم می کنیم، سپس درون چرخ گوشت می ریزیم و چرخ می کنیم. در ادامه پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت خلالی خرد می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله پوست سیر را جدا می کنیم و می شوییم، سپس با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم. در ادامه فلفل دلمه ای را می شوییم، سپس دانه های آنرا خارج می کنیم، بعد به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله چهارم

حالا یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم و بلافاصله پیاز را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه سیر را اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله زمانی که عطر سیر آزاد شد، گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا تغییر رنگ بدهد، سپس فلفل دلمه ای را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا بوی خامی فلفل دلمه ای گرفته شود.

مرحله ششم

در این مرحله رب گوجه فرنگی، نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را به مواد میانی اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی رب گوجه فرنگی و ادویه ها گرفته شود، سپس رنگ رب گوجه فرنگی باز شود، بعد تابه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله هفتم

حالا پس از گذشت ۴۵ دقیقه سیب زمینی های پخته شده را از قابلمه خارج می کنیم، سپس پوست آن ها را جدا می کنیم و درون یک کاسه مناسب قرار می دهیم. در ادامه سیب زمینی ها را با گوشتکوب می کوبیم تا کاملا له و پوره شوند.

مرحله هشتم

در این مرحله اجازه می دهیم پوره سیب زمینی کاملا خنک شود، سپس مقداری از آن بر می داریم و ۱ قاشق غذاخوری از مواد میانی وسط آن قرار می دهیم. در ادامه سیب زمینی را همانند کتلت فرم می دهیم تا مواد در وسط آن قرار بگیرد.

مرحله نهم

به همین ترتیب کتلت ها را آماده می کنیم، سپس تخم مرغ ها را درون یک ظرف مناسب اضافه می کنیم و مقداری نمک به آن اضافه  کرده و با چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شود، پس از آن کتلت ها را درون تخم مرغ می غلطانیم.

مرحله دهم

گارنو یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم و اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود. در ادامه کتلت ها را درون تابه قرار می دهیم و کاملا سرخ می کنیم، سپس به همراه سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان.