طرز تهیه کاپ کیک توت فرنگی

cup-cake-toot-farangi

کاپ کیک توت فرنگی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که بسیار مناسب پذیرایی در مهمانی ها می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کاپ کیک توت فرنگی در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم کاپ کیک توت فرنگی
تخم مرغ ۲ عدد
بیکینگ پودر ۱٫۵ قاشق چایخوری
آرد سفید ۲۲۵ گرم
شیر ½ پیمانه
شکر ۱۴۰ گرم
نمک ۱ پنس
کره ۵۰ گرم
وانیل ¼ قاشق چایخوری
پودر قند به مقدار کافی
توت فرنگی به مقدار کافی
مغز گردو به مقدار کافی

طرز تهیه کاپ کیک توت فرنگی

مرحله اول

برای تهیه کاپ کیک توت فرنگی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر به خوبی گرم شود. در ادامه کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کره کاملا ذوب شود.

مرحله دوم

در ادامه تخم مرغ و شکر را درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۷ تا ۸ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ کرمی و کش دار شود. حالا شیر را به همراه وانیل و کره ذوب شده به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

در این مرحله مواد درون کاسه را با دور تند همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس آرد را به همراه بیکینگ پودر و نمک درون ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم. حالا مواد خشک را کم کم به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

در ادامه با لیسک به صورت دورانی به یک سمت می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود. حالا درون قالب مافین را با کاغذهای کپسولی می پوشانیم، سپس مقداری توت فرنگی و مغز گردو را به صورت نگینی خرد می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله توت فرنگی و مغز گردو را با مقداری پودر قند مخلوط کرده و کنار می گذاریم. حالا دو سوم کاغذهای کپسولی را با مایه کیک پر کرده و مقداری از مخلوط توت فرنگی و مغز گردو به صورت پخش روی آنها می ریزیم.

مرحله ششم

حالا قالب را در طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک درون فر بماند تا کاملا پخته شود. برای اطمینان از پخت کیک پس از گذشت ۳۰ دقیقه یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده، سپس خارج می کنیم.

مرحله هفتم

در صورتی که مایه کیک به سیخ چوبی یا خلال دندان نچسبیده بود کیک کاملا پخته است، سپس قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کاپ کیک ها کاملا خنک شوند. در نهایت کاپ کیک ها را به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.