طرز تهیه چیز کیک شکلاتی با بیسکویت پتی بور طرز تهیه چیز کیک شکلاتی با پنیر ماسکارپونه طرز تهیه چیز کیک شکلاتی بدون پنیر طرز تهیه چیز کیک شکلاتی یخچالی طرز تهیه چیز کیک شکلاتی با کیک طرز تهیه چیز کیک شکلاتی بدون فر

چیز کیک شکلاتی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با رسپی و مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک شکلاتی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم چیز کیک شکلاتی
بیسکویت پتی بور شکلاتی ۱ بسته
پنیر خامه ای ۱۵۰ گرم
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
پودر قند ۱ قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین ۲ قاشق چایخوری
کره ۵۰ گرم
مواد لازم  روی چیز کیک
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
شکلات ۸۰ گرم

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک شکلاتی خوشمزه در ابتدای کار بیسکویت پتی بور را خرد کرده و درون غذاساز می ریزیم، سپس به خوبی میکس می کنیم تا بیسکویت پودر شود. حالا بیسکویت را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود، سپس به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا ترکیب شوند. در ادامه درون لیوان های سرومان مقداری از مواد بیسکویتی ریخته و روی آنرا صاف می کنیم.

مرحله سوم

در ادامه لیوان ها را به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا لایه کراست سفت شود. حالا پنیر خامه ای را به همراه خامه صبحانه و پودر قند درون یک کاسه مناسب ریخته و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله پودر ژلاتین را به همراه آب سرد مخلوط کرده و روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ژلاتین کاملا ذوب شود. در ادامه اجازه می دهیم ژلاتین کاملا خنک شود، سپس به کاسه حاوی مواد پنیری می افزاییم.

مرحله پنجم

حالا مواد را به خوبی مخلوط کرده تا کاملا یکدست شوند، سپس لیوان ها را از یخچال خارج کرده و ۱ لایه از مواد پنیری روی لایه کراست می ریزیم و روی آنرا کاملا صاف می کنیم. در ادامه لیوان ها را به مدت ۱ ساعت درون یخچال می گذاریم.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان مواد روی چیز کیک را آماده می کنیم، برای این منظور خامه صبحانه را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا روان شود، سپس شکلات را خرد می کنیم و به آن اضافه کرده و هم می زنیم.

مرحله هفتم

زمانی که شکلات با حرارت خامه ذوب شد، پس از خنک شدن درون لیوان ها روی لایه پنیری می ریزیم، سپس روی آنرا صاف می کنیم. گارنو چیز کیک ها را به مدت ۳ تا ۴ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا آماده شود. نوش جان.