طرز تهیه چیز کیک سوخته , دستور پخت چیز کیک سوخته

چیز کیک سوخته یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک سوخته در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم چیز کیک سوخته
پنیر خامه ای ۲۵۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
زرده تخم مرغ ۴۰ گرم
خامه پرچرب ۱۶۰ گرم
آرد کیک ۱۰ گرم
شکر ۸۰ گرم
نمک ۱ پنس
عصاره وانیل ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه چیز کیک سوخته

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک سوخته خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل پنیر خامه ای را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط کاملا هماهنگ شود. حالا پنیر خامه ای را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در ادامه عصاره وانیل را به کاسه اضافه کرده و با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا بافت پنیر خامه ای از هم باز شود. حالا شکر را به کاسه اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا ذرات شکر کاملا حل شوند.

مرحله سوم

در این مرحله فر را با حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. حالا تخم مرغ را به همراه زرده تخم مرغ به کاسه اضافه کرده و مجددا به خوبی هم می زنیم تا تخم مرغ به صورت یکدست هم زده شود.

مرحله چهارم

حالا خامه را به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس آرد و نمک را ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه مواد خشک را کم کم به کاسه اضافه کرده و با لیسک به خوبی هم می زنیم تا مایه چیز کیک ترکیب شود.

مرحله پنجم

در این مرحله مایه چیز کیک را از صافی رد می کنیم تا کاملا یکدست شود، سپس قالب مافین را با کاغذهای کپسولی می پوشانیم و مایه ذا درون آنها می ریزیم تا پر شوند. در ادامه قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

مرحله ششم

حالا اجازه می دهیم چیز کیک ها به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته و روی آنها فرو رفته، سپس قهوه ای سوخته شود. پس از گذشت این زمان قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم چیز کیک ها کاملا خنک شوند.

مرحله هفتم

زمانی که چیز کیک ها خنک شدند، آنها را به مدت ۳ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا خنک شوند. پس از گذشت این زمان چیز کیک ها را از یخچال خارج کرده و درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.