طرز تهیه پوآچا رولی , دستور پخت پوآچا رولی

پوآچا رولی یکی از انواع نان های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پوآچا رولی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای خمیر
ماست ۱ لیوان
آب ۱ لیوان
روغن مایع ۱ لیوان
خمیر مایه خشک ۱ قاشق  غذاخوری
آرد ۵٫۵ لیوان
شکر ۱ قاشق غذاخوری
نمک به مقدار کافی
مواد لازم میانی
پنیر به مقدار کافی
جعفری به مقدار کافی
مواد لازم برای رومال
زرده تخم مرغ ۱ عدد
کنجد به مقدار کافی

طرز تهیه پوآچا رولی

مرحله اول

برای تهیه پوآچا رولی خوشمزه در ابتدای کار خمیر را آماده می کنیم، برای این منظور ماست را به همراه خمیر مایه، روغن مایع، آب، شکر و مقداری نمک درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله دوم

در ادامه آرد را درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به کاسه اضافه کرده و به خوبی ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست که به دست نمی چسبد حاصل شود. حالا خمیر را درون یک کاسه چرب شده قرار می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله روی کاسه را با یک پارچه تمیز می پوشانیم و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت در دمای محیط استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. حالا جعفری را شسته و درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود.

مرحله چهارم

در ادامه جعفری را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس کنار می گذاریم. پس از اتمام استراحت خمیر آنرا روی سطح کار گذاشته و به ۲ قسمت مساوی تقسیم می کنیم. حالا خمیرها را با کمک وردنه به شکل مستطیل باز می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری پنیر را به صورت ریز خرد کرده و به همراه جعفری خرد شده به صورت پخش روی خمیر می ریزیم. حالا خمیر را از قسمت طول به آرامی رول می کنیم و به اندازه های دلخواه با کاتر برش می زنیم.

مرحله ششم

حالا فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه رول های برش زده شده را درون سینی فر می چینیم و با دست روی آنها کمی فشار می دهیم.

مرحله هفتم

در این مرحله روی رول ها را با زرده تخم مرغ رومال می کنیم، سپس مقداری کنجد به صورت پخش روی آنها می پاشیم. حالا سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم پوآچاها درون فر بماند تا کاملا پخته و روی آنها طلایی شود.

مرحله هشتم

پس از گذشت این مدت، زمانی که روی پوآچاها طلایی و خوشرنگ شد، سینی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم پوآچاها کاملا خنک شوند، سپس آنها را از هم جدا کرده و درون ظرف مورد نظرمان می چینیم. نوش جان.