طرز تهیه پاستا آلفردو با سوسیس طرز تهیه پاستا با سوسیس و پنیر پیتزا طرز تهیه پاستا با سوسیس و قارچ طرز تهیه پاستا با کالباس و پنیر پیتزا

پاستا با سوسیس یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه کشور ایتالیا است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاستا با سوسیس در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
پاستا پنه یا پروانه ای ۵۰۰ گرم
سوسیس ۳۰۰ گرم
پوره گوجه فرنگی ۵ عدد
پنیر پارمیسان ۳ قاشق غذاخوری
خامه صبحانه ۳ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای (اختیاری) ۱ عدد
سیر ۳ حبه
پیاز ۱ عدد
روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری
 ریحان یا نعنا یا جعفری خشک به مقدار کافی
ادویه گوجه، فلفل سیاه و نمک به مقدار کافی

طرز تهیه پاستا با سوسیس

مرحله اول

برای تهیه پاستا با سوسیس به روش مجلسی ابتدای کار کاور سوسیس را جدا می کنیم، سپس به صورت حلقه ای خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و روغن زیتون را به آن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

حالا سوسیس را درون تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا سرخ شود، سپس کنار می گذاریم. در ادامه پوست سیر و پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم و هر دو را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله گوجه فرنگی ها را می شوییم، سپس با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم تا گوجه فرنگی ها کاملا پوره شوند. در ادامه فلفل دلمه ای را می شوییم، سپس همانند پیاز و سیر به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله چهارم

حالا پیاز را درون همان تابه که سوسیس را سرخ کردیم اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه سیر را به پیاز اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم تا عطر سیر آزاد شود.

مرحله پنجم

در این مرحله پوره گوجه فرنگی را به همراه فلفل دلمه ای، ادویه گوجه فرنگی، فلفل سیاه، نمک و ریحان خشک، نعنا خشک یا جعفری خشک را به تابه اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا سس به غلظت برسد.

مرحله ششم

حالا یک قابلمه حاوی آب روی حرارت زیاد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد. در ادامه پاستا را درون آب جوش اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم درون آب جوش بماند تا نیم پز شود.

مرحله هفتم

در این مرحله ۱ لیوان از آب پاستا را به همراه خامه صبحانه به سس غلیظ شده اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم. در ادامه پاستا را کمی زنده تر آبکش می کنیم، سپس به سس پوره گوجه فرنگی اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

حالا سوسیس را به سس اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه اجازه می دهیم پاستا درون سس بماند تا کاملا پخته شود. در آخر پنیر پارمسان را به پاستا می افزاییم و سرو می کنیم. نوش جان.