طرز تهیه نان رول دارچینی , دستور پخت نان رول دارچینی

نان رول دارچینی یکی از انواع نان های خوشمزه و خوش عطر است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان رول دارچینی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم نان رول دارچینی
آرد نان فانتزی ۵۰۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
شکر ۳ قاشق سوپخوری
خمیر مایه ۵ گرم
نمک ۱ قاشق چایخوری
شیر ولرم ¼ پیمانه
آب ولرم ½ پیمانه
کره ۵۰ گرم
مواد لازم درونی نان
کره ۵۰ گرم
شکر ۵۰ گرم
پودر دارچین ۱٫۵ قاشق سوپخوری
مواد لازم رومال
زرده تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۱ قاشق غذاخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری

طرز تهیه نان رول دارچینی

مرحله اول

برای تهیه نان رول دارچینی خوشمزه در ابتدای کار شیر را به همراه آب و ۱ قاشق سوپخوری از مقدار شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس خمیر مایه را به کاسه اضافه کرده و کمی مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

حالا روی کاسه را با درپوش می پوشانیم و اجازه می دهیم خمیر مایه به مدت ۱۰ دقیقه در دمای محیط استراحت کند تا به عمل بیاید. در ادامه دو سوم حجم آرد را به همراه نمک و مابقی شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله مواد خشک را مخلوط کرده، سپس وسط آنرا گود می کنیم و مخلوط خمیر مایه به عمل آمده را درون آن می ریزیم. حالا تخم مرغ را به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله چهارم

در ادامه خمیر به دست آمده را به خوبی ورز می دهیم و آرد باقی مانده را کم کم به کاسه اجازه کرده و ورز می دهیم، سپس زمانی که خمیری نرم و لطیف به دست آمد اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم.

مرحله پنجم

حالا درون یک کاسه مناسب را با مقداری روغن مایع چرب کرده، سپس خمیر را درون آن قرار می دهیم. در ادامه روی کاسه را با سلفون پوشانده و اجازه می دهیم خمیر به مدت ۲ ساعت در دمای محیط استراحت کند.

مرحله ششم

پس از گذشت این مدت، زمانی که حجم خمیر دو برابر شد، آنرا مجددا ورز می دهیم تا پف آن گرفته شود، سپس روی سطح کار را آرد پاشی کرده و خمیر را روی آن قرار می دهیم. حالا خمیر را با وردنه به شکل مستطیل باز می کنیم.

مرحله هفتم

در ادامه کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب کرده، سپس برس را به کره آغشته کرده و روی خمیر را رومال می کنیم. حالا شکر و دارچین را مخلوط کرده و به صورت پخش روی خمیر می پاشیم.

مرحله هشتم

در این مرحله روی خمیر به آرامی وردنه می کشیم تا مواد به خورد خمیر بروند. حالا خمیر را به صورت نواری به عرض ۳ سانتی متر برش می زنیم و هر برش را به صورت حلزونی رول می کنیم. حالا درون قالب را با مقداری روغن چرب می کنیم.

مرحله نهم

در ادامه خمیرهای رول شده را به شکل دلخواه درون قالب می چینیم، سپس روی قالب را با کیسه فریزر چرب شده می پوشانیم تا خمیر برای بار دوم به مدت ۳۰ دقیقه استراحت کرده تا حجم آنها دو برابر شود.

مرحله دهم

در این مرحله فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر کاملا گرم شود. پس از گذشت این زمان روی خمیرها را با مخلوط زرده تخم مرغ، شیر و وانیل رومال کرده و قالب را طبقه وسط فر می گذاریم.

مرحله یازدهم

حالا اجازه می دهیم نان به مدت ۲۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان در صورت نیاز گریل را روشن کرده و اجازه می دهیم نان به مدت ۳ دقیقه گریل شده تا روی آن طلایی و خوشرنگ شود.

مرحله دوازدهم

پس از گذشت این زمان قالب را از فر خارج کرده و بلافاصله نان را از قالب جدا می کنیم، سپس روی توری گذاشته و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. زمانی که نان رول دارچینی خنک شد آنرا به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.