طرز تهیه نان اتریشی

طرز تهیه نان اتریشی , دستور پخت نان اتریشی

نان اتریشی یکی از انواع نان های محبوب در کشور اتریش است که با ترکیبات و طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان اتریشی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم نان اتریشی
شیر ولرم ۱ لیوان
خمیر مایه فوری ۱ قاشق غذاخوری
شکر ۴ قاشق غذاخوری
کره نرم ۵۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
آرد سفید ۳ و نیم لیوان
مواد لازم رومال
زرده تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۱ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری
کنجد و سیاه دانه به مقدار کافی

طرز تهیه نان اتریشی

مرحله اول

برای تهیه نان اتریشی به روش ساده ابتدای کار نصف شیر را به همراه ۱ قاشق غذاخوری شکر و خمیر مایه فوری درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم.

مرحله دوم

در این مرحله اجازه می دهیم خمیر مایه به مدت ۱۰ دقیقه در دمای محیط استراحت کند تا عمل بیاید. در ادامه تخم مرغ را به همراه باقی مانده شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با چنگال هم می زنیم.

مرحله سوم

حالا زمانی که بافت تخم مرغ از لختگی خارج شد مابقی شیر را به همراه کره نرم به آن اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از گذشت ۱۰ دقیقه خمیر مایه را به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه آرد را کنترل شده به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم و ورز می دهیم.

مرحله پنجم

حالا زمانی که خمیری نرم و لطیف که به دست نمی چسبد حاصل شد اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم. در ادامه روی سطح کار را با آرد می پوشانیم، سپس خمیر را روی آن قرار می دهیم و به مدت ۱۰ دقیقه ورز می دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله خمیر را درون یک کاسه چرب شده قرار می دهیم، سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم خمیردر یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله هفتم

حالا پس از گذشت ۱ ساعت خمیر را مجددا ورز می دهیم تا پف آن گرفته شود، سپس درون سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و خمیر را به چانه های دلخواه تقسیم می کنیم و درون سینی فر قرار می دهیم.

مرحله هشتم

در این مرحله روی چانه ها را با کیسه فریزر می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه استراحت کنند تا حجم آن ها دو برابر شوند. در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

مرحله نهم

حالا اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه زرده تخم مرغ را به همراه زعفران دم کرده و شیر درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه برس را به مواد رومال آغشته می کنیم.

مرحله دهم

در این مرحله مواد رومال را روی چانه ها می مالیم، سپس مقداری کنجد و سیاه دانه به صورت پخش روی چانه ها می ریزیم. در ادامه یک کاسه آب جوش درون فر قرار می دهیم، سپس سینی را طبقه وسط فر می گذاریم.

مرحله یازدهم

در نهایت اجازه می دهیم نان به مدت ۲۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. در ادامه پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم نان کاملا خنک شود، سپس به همراه کره و مربا سرو می کنیم. نوش جان.