طرز تهیه مرغ ترش ساده طرز تهیه مرغ ترش تهرانی طرز تهیه مرغ ترش بدون سبزی طرز تهیه مرغ ترش رستورانی فیلم طرز تهیه مرغ ترش با رب انار طرز تهیه مرغ ترش مازندرانی طرز تهیه مرغ ترش با لپه دانلود طرز تهیه مرغ ترش

مرغ ترش یکی از خورش های سنتی گیلانی است که با مرغ و رب انار تهیه می شود. در این خورش از سبزی معطر دلال استفاده می شود که طعم فوق العاده ای ایجاد می کند. این خورش را می توان در کنار کته شمالی سرو نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مرغ ترش ساده در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
دلال مخصوص مرغ ترش ۲۰۰ گرم
مرغ ۵ تکه
آلو طلایی ۱۰ عدد
پیاز ۱ عدد
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذا خوری
نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به مقدار لازم
دلال مرغ ترش ترکیبی از سبزی معطر شمال، گردو و رب انار است.

طرز تهیه مرغ ترش ساده

مرحله اول

برای تهیه مرغ ترش ساده و خوشمزه در ابتدای کار، تکه های مرغ را می شوییم، سپس با یک دستمال تمیز خشک می کنیم. در ادامه تکه های مرغ را درون یک سینی قرار می دهیم و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه روی آنها می پاشیم.

مرحله دوم

در این مرحله با دست ادویه ها را روی گوشت مرغ ماساژ می دهیم تا طعم دار شود، سپس آنرا کنار می گذاریم. پس از گذشت ۱۵ دقیقه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و چند قاشق غذاخوری روغن مایع اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا تکه های گوشت مرغ را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا تمام قسمت هایشان به طور کامل سرخ شود. پس از اینکه تکه های مرغ را سرخ کردیم، آنها را از تابه خارج کرده و کنار می گذاریم.

مرحله چهارم

در این مرحله پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه پیاز خرد دشه را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود.

مرحله پنجم

در این مرحله آلو و رب گوجه فرنگی را به همراه مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به پیاز اضافه می کنیم، سپس به خوبی تفت می دهیم تا رب گوجه فرنگی کاملا سرخ شود. پس از اینکه رب گوجه فرنگی سرخ شد، دلال مرغ ترش را اضافه می کنیم.

مرحله ششم

حالا مجددا مواد را تفت می دهیم تا به خوبی با هم ترکیب شوند. در ادامه تکه های مرغ سرخ شده را به قابلمه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا به مواد درون قابلمه آغشته شوند، سپس حدود ۱ لیوان آب جوش به قابلمه می افزاییم.

مرحله هفتم

حالا باید اجازه دهیم تا مرغ ترش به مدت یک ساعت و نیم با حرارت ملایم بپزد تا آماده شود. اگر می خواهید طعم این غذا ملس شود، نسبت به ذائقه خود مقداری آب نارنج با شکر ترکیب کنید و به قابلمه اضافه کنید.

مرحله هشتم

در پایان پس از اینکه خورش به خوبی جا افتاد و روغن انداخت، طعم آنرا می چشیم و در صورت نیاز مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم. گارنو خورش را درون ظرف مناسب می کشیم و به همراه برنج کته شده سرو می کنیم.