طرز تهیه محلبی نسکافه , دستور پخت محلبی نسکافه ای

محلبی نسکافه یکی از انواع دسرهای خوشمزه کشور عربی است که با مواد و رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه محلبی نسکافه در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم محلبی نسکافه
آرد نشاسته ذرت یا آرد سفید ۱ قاشق غذاخوری
نشاسته گل ۱ قاشق غذاخوری
شکر ۳ قاشق غذاخوری
شیر ۲ لیوان
پودر نسکافه ۱ قاشق غذاخوری
خامه صبحانه ۱ قاشق غذاخوری
آب جوش ۲ قاشق غذاخوری
بیسکویت پتی بور کاکائویی ۱ بسته

طرز تهیه محلبی نسکافه

مرحله اول

برای تهیه محلبی نسکافه خوشمزه در ابتدای کار آرد سفید را به همراه نشاسته گل، شیر و شکر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا مواد درون شیر کاملا حل شوند.

مرحله دوم

حالا قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه درون قابلمه به غلظت فرنی نزدیک شود. در ادامه پودر نسکافه را با آب جوش مخلوط می کنیم، سپس به قابلمه اضافه کرده و هم می زنیم.

مرحله سوم

در این مرحله خامه را به قابلمه اضافه کرده و هم می زنیم تا خامه کاملا پخش شود. زمانی که مایه محلبی به غلظت فرنی رسید، قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم کمی از دمای آن کاسته شود.

مرحله چهارم

حالا مایه محلبی را هر از گاهی هم می زنیم تا رویه نبندد. در ادامه بیسکویت پتی بور را درون غذاساز ریخته و به خوبی مخلوط می کنیم، سپس یک لایه از بیسکویت پودر شده درون لیوان های سرومان می ریزیم.

مرحله پنجم

در ادامه مقداری از مایه محلبی درون لیوان ها روی پودر بیسکویت می ریزیم، سپس به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند. گارنو محلبی را به دلخواه با مغز بادام یا اسلایس های میوه تزیین می کنیم. نوش جان.