طرز تهیه مافین اوتمیل

طرز تهیه مافین اوتمیل , دستور پخت مافین اوتمیل

مافین اوتمیل یکی از انواع کیک های خوشمزه و مقوی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مافین اوتمیل در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم مافین اوتمیل
آرد ۱ لیوان
شیر ۱ لیوان
اوتمیل ۱٫۵ لیوان
وانیل ½ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر ۱٫۵ قاشق چایخوری
نمک ½ قاشق چایخوری
شکر ½ لیوان
روغن مایع ⅓ لیوان
تخم مرغ ۲ عدد

طرز تهیه مافین اوتمیل

مرحله اول

برای تهیه مافین اوتمیل خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر به طور کامل گرم شود. در ادامه تخم مرغ ها را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا مواد درون کاسه را در حد مخلوط شدن با همزن دستی هم می زنیم، سپس روغن را به همراه شیر و اوتمیل به ترتیب به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه مواد خشک را کم کم به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

حالا با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود. در ادامه قالب مافین را با کاغذهای کپسولی می پوشانیم، سپس به اندازه‌ ای که دو سوم کاغذها را در بر بگیرد با مایه کیک پر می کنیم.

مرحله چهارم

حالا روی مافین ها مقداری شکر قهوه ای و پرک جو ریخته و قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم مافین ها به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته و روی آنها کمی طلایی و خوشرنگ شوند.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز مافین فرو برد و خارج می کنیم در صورتی که مایه مافین به آن نچسبیده بود مافین ها کاملا پخته است، سپس قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم مافین ها خنک شوند. نوش جان.