طرز تهیه قرابیه نسکافه , دستور پخت قرابیه نسکافه

قرابیه نسکافه یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و محلی ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قرابیه نسکافه در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم قرابیه نسکافه
کره ۲۰۰ گرم
روغن مایع ½ لیوان
تخم مرغ ۲ عدد
بیکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری سرخالی
پودر نسکافه ۲ قاشق غذاخوری
پودر قند ۱ لیوان
آرد ۴ لیوان

طرز تهیه قرابیه نسکافه

مرحله اول

برای تهیه قرابیه نسکافه خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم تا دمای آن با دمای محیط کاملا هماهنگ شود. حالا فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله دوم

در ادامه اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود، سپس کره به دمای محیط رسیده را به همراه روغن مایع، نسکافه و پودر قند درون یک کاسه مناسب می ریزیم و و با همزن دستی هم می زنیم تا مواد به خوبی یکدست شوند.

مرحله سوم

در ادامه تخم مرغ را به همراه بیکینگ پودر به کاسه اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا مایه یکدست و یکنواخت شود. حالا آرد را درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

زمانی که خمیری نرم و لطیف که به دست نمی چسبد حاصل شده اضافه کردن آرد را متوقف کرده و خمیر را درون قیف ماسوره ای با سر ماسوره دلخواه می ریزیم. سینی فر را کاملا با کاغذ روغنی می پوشانیم.

مرحله پنجم

حالا خمیر را با حفظ فاصله از هم درون سینی فر پایپ می کنیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم قرابیه ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و بدون دست زدن به قرابیه ها اجازه می دهیم کاملا خنک شوند، سپس با شکلات بنماری شده تزیین کرده و به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.