طرز تهیه قرابیه شکلاتی فندقی

طرز تهیه قرابیه شکلاتی فندقی , دستور پخت قرابیه شکلاتی فندقی

قرابیه شکلاتی فندقی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قرابیه شکلاتی فندقی در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم قرابیه شکلاتی فندقی
کره ۱۲۵ گرم
روغن مایع ۱ استکان
پودر قند ۱ استکان
وانیل شکری ۵ گرم
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
کره بادام زمینی ۲ قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ ۱ عدد
آرد ۳ لیوان
مواد لازم رومال
سفیده تخم مرغ ۱ عدد
فندق خرد شده ۱۵۰ گرم
مواد لازم برای تزیین
شکلات تلخ ۱۰۰ گرم

طرز تهیه قرابیه شکلاتی فندقی

مرحله اول

برای تهیه قرابیه شکلاتی فندقی خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط کاملا هماهنگ شود. در ادامه فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله دوم

حالا اجازه می دهیم فر گرم شود، سپس کره به دمای محیط رسیده را به همراه روغن مایع، پودر قند، وانیل شکری، کره بادام زمینی و زرده تخم مرغ درون یک کاسه مناسب ریخته و با همزن به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله سوم

حالا مخلوط آرد و بیکینگ پودر را ۳ مرتبه الک کرده و کم کم به کاسه می افزاییم و ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف که به دست نمی چسبد حاصل شود. در ادامه درون سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

مرحله چهارم

در ادامه از خمیر به دست آمده به اندازه یک گردو درشت جدا کرده و در دست گرد می کنیم. حالا سفیده تخم مرغ را با چنگال هم می زنیم تا بافت آن از لختگی خارج شود، سپس روی خمیر ها را درون آن فرو برده تا به آن آغشته شود.

مرحله پنجم

در این مرحله قسمت آغشته به سفیده تخم مرغ را درون کاسه فندق خرد شده فرو برده تا فندق ها به سطح خمیر بچسبند. حالا خمیرها را درون سینی گذاشته و سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم تا قرابیه ها به مدت ۲۵ دقیقه بپزند.

مرحله ششم

در همین حین شکلات تلخ را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود. پس از گذشت ۲۵ دقیقه سینی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم بدون دست زدن به قرابیه ها کاملا خنک شوند.

مرحله هفتم

زمانی که قرابیه ها کاملا خنک شدند، مقداری از شکلات بنماری شده درون حفره های قرابیه ها ریخته و آنها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم. در نهایت قرابیه ها را به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.