طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری , دستور پخت قرابیه خرمای حصیری

قرابیه خرمای حصیری یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم قرابیه خرمای حصیری
کره ۲۵۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
پودر قند ۱۴۵ گرم
پودر نشاسته ذرت ۱۳۰ گرم
شیر ⅓ لیوان
ماست ۳ قاشق غذاخوری
وانیل ۵ گرم
بکینگ پودر ۱۰ گرم
آرد ۴ لیوان
مواد لازم میانی
خرما ۳۰ عدد
کره ۲۰ گرم
پودر دارچین ۱ قاشق مرباخوری
جوز هندی ⅛ قاشق چایخوری
کنجد ½ قاشق چایخوری
مغز گردو خرد شده ½ لیوان

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری

مرحله اول

برای تهیه قرابیه خرمای حصیری خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم با دمای محیط هماهنگ شود. در ادامه پوست و هسته خرماها را جدا کرده و درون یک تابه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا کره را به تابه اضافه می کنیم و آنرا روی حرارت ملایم قرار داده، سپس تفت می دهیم تا خرما نرم شود. در ادامه پودر دارچین را به همراه جوز هندی، کنجد و مغز گردو خرد شده را به تابه اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

زمانی که مواد میانی یکدست شد، تابه را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس کره نرم را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا پودر قند را درون کاسه الک کرده و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند. در ادامه وانیل را به همراه تخم مرغ به کاسه اضافه کرده و مجددا به مدت ۵ دقیقه مخلوط می کنیم تا کرم رنگ شود.

مرحله پنجم

در این مرحله شیر و ماست را به کاسه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مواد تلفیق شوند. حالا نشاسته ذرت را به همراه آرد و بکینگ پودر درون الک می ریزیم، سپس ۳ مرتبه الک کرده و به تدریج به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در ادامه مواد درون کاسه را مخلوط می کنیم تا خمیر نرمی حاصل شود. حالا روی سطح کار را آرد پاشی کرده و از خمیر به اندازه یک نارنگی کوچک جدا می کنیم، سپس روی سطح کار قرار داده و با وردنه به شکل مربع باز می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله روی خمیر یک بعلاوه فرضی ایجاد کرده، سپس دو مربع مورب هم را به صورت دانه های شانه برش می زنیم و ۱ قاشق مرباخوری از مواد میانی روی قسمت برش نخورده خمیر قرار داده و با خمیر روبروی آن مواد میانی را می پوشانیم.

مرحله هشتم

حالا به صورت تناوب یکی یکی نوارهای خمیر را روی هم قرار داده تا به صورت حصیری درآید. در ادامه خمیرهای شکل داده شده را درون سینی فر قرار می دهیم و سینی را طبقه میانی فر گذاشته و اجازه می دهیم قرابیه ها بپزند.

مرحله نهم

زمانی که اطراف قرابیه ها طلایی شدند، سینی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. پس از اینکه قرابیه ها خنک شدند، مقداری پودر قند روی آنها الک کرده و به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.