طرز تهیه قرابیه خرمایی , دستور پخت قرابیه خرمایی

قرابیه خرمایی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و اصیل ایرانی است که با مواد و رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قرابیه خرمایی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم قرابیه خرمایی
کره یا مارگارین ۲۰۰ گرم
پودر قند ۱۵۰ گرم
سرکه سیب ۱ قاشق غذاخوری
آب سرد ۸ قاشق غذاخوری
آرد ۵۵۰ گرم
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
وانیل شکری ۱ قاشق چایخوری
مواد لازم فیلینگ
خرما ۴۰۰ گرم
مغز گردو ۲۰۰ گرم

طرز تهیه قرابیه خرمایی

مرحله اول

برای تهیه قرابیه خرمای خوشمزه در ابتدای کار مواد فیلینگ را آماده می کنیم، برای این منظور هسته خرماها را جدا کرده و به همراه مغز گردو درون غذاساز می ریزیم، سپس به خوبی میکس می کنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله دوم

حالا روغن مایع را به همراه پودر قند درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا کف کند، سپس سرکه را به همراه آب سرد، بکینگ پودر و آرد به کاسه اضافه کرده و به خوبی ورز دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله خمیر را درون یک کیسه فریزر گذاشته و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت درون یخچال استراحت کند. پس از گذشت این زمان فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر کاملا گرم شود.

مرحله چهارم

در ادامه خمیر را به ۲ قسمت مساوی تقسیم کرده، سپس هر قسمت را به شکل مستطیل باز می کنیم. حالا مواد فیلینگ را به دو قسمت تقسیم می کنیم و هر قسمت را روی سطح کار رول کرده سپس روی آنرا کمی تخت می کنیم.

مرحله پنجم

حالا مواد فیلینگ را وسط خمیرها گذاشته و دو طرف خمیر را به سمت مواد فیلینگ تا می زنیم، سپس خمیر را به ۶ قسمت مساوی تقسیم می کنیم. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و خمیرها را درون آن می چینیم.

مرحله ششم

در این مرحله سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم قرابیه ها به مدت ۲۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و پس از خنک شدن قرابیه ها را سرو می کنیم. نوش جان.