طرز تهیه شیرینی مربایی کاکائویی

طرز تهیه شیرینی مربایی کاکائویی , دستور پخت شیرینی مربایی شکلاتی

شیرینی مربایی کاکائویی یکی از انواع شیرینی های مجلسی و خوشمزه است که برای پذیرایی در بسیاری از مهمانی ها مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی مربایی کاکائویی در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم شیرینی مربایی کاکائویی
آرد ۱٫۵ لیوان
پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری
کره ۱۰۰ گرم
پودر قند ½ لیوان
وانیل ⅓ قاشق چایخوری
زرده تخم مرغ ۱ عدد
عسل ۱ قاشق مرباخوری
شیر ۱ قاشق غذاخوری
کنجد به مقدار کافی
مارمالاد یا مربا با طعم دلخواه به مقدار کافی

طرز تهیه شیرینی مربایی کاکائویی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی مربایی کاکائویی خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط کاملا هماهنگ شود. در ادامه کره و وانیل را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا پودر قند را درون کاسه الک کرده و با دور تند همزن برقی به مدت ۵ تا ۷ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط کره کرم رنگ و خامه ای شود. در ادامه زرده تخم مرغ را به کاسه اضافه کرده و مجددا به خوبی هم می زنیم.

مرحله سوم

در این مرحله عسل و شیر را به کاسه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. حالا آرد و پودر کاکائو را ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس به تدریج به کاسه اضافه کرده و با قاشق چوبی هم می زنیم.

مررحله چهارم

خمیر را با دست ورز ندهید به دلیل گرمای دست خمیر روغن پس می دهد و در نهایت شیرینی ها خشک و بی کیفیت می شوند. حالا خمیر به دست آمده را درون کیسه فریزر گذاشته و به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله پنجم

پس از گذشت ۱۵ دقیقه فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آنرا از یخچال خارج کرده و بین دو کاغذ روغنی قرار می دهیم، سپس با وردنه پهن می کنیم.

مرحله ششم

حالا خمیر را با کاتر دلخواه قالب زده، سپس وسط نصف خمیرها را با یک کاتر کوچک سوراخ می کنیم. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و خمیرهای قالب زده شده را درون سینی فر می چینیم.

مرحله هفتم

در این مرحله سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کاملا پخته شوند. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و بدون دست زدن اجازه می دهیم شیرینی ها خنک شوند.

مرحله هشتم

زمانی که شیرینی ها خنک شدند، مقداری مارمالاد روی شیرینی ساده ریخته، سپس یک شیرینی که وسط آن سوراخ است روی آن قرار می دهیم. حالا به همین ترتیب ادامه می دهیم و مقداری شربت روی شیرینی ها می مالیم.

مرحله نهم

در ادامه مقداری کنجد روی قسمتی از شیرینی که به شربت آغشته است می ریزیم. در صورت تمایل می توانید شیرینی ها را با مقداری شکلات سفید تزیین کنید. در نهایت شیرینی ها را به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.