طرز تهیه شیرینی ماکارون شکلاتی

طرز تهیه شیرینی ماکارون شکلاتی , دستور پخت شیرینی ماکارون شکلاتی

شیرینی ماکارون شکلاتی یکی از انواع شیرینی ها خاص کشور فرانسه است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی ماکارون شکلاتی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم شیرینی ماکارون شکلاتی
آرد بادام ۵۷ گرم
پودر قند ۱۰۷ گرم
پودر کاکائو ۸ گرم
نمک ⅛ قاشق چایخوری
سفیده تخم مرغ ۵۷ گرم
پودر تارتار ⅛ قاشق چایخوری
شکر سفید دانه ریز ۲۸ گرم
وانیل ۱ قاشق چایخوری
مواد لازم برای گاناش
خامه صبحامه ۵۶ گرم
شکلات تلخ ۷۰ گرم
وانیل ½ قاشق چایخوری
نمک ⅛ قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی ماکارون شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی ماکارون شکلاتی ساده ابتدای کار آرد بادام را به همراه پودر کاکائو، پودر قند و نمک درون الک می ریزیم، سپس ۳ مرتبه الک می کنیم و درون غذاساز می کنیم، بعد میکس می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

مرحله دوم

حالا مخلوط آرد بادام را مجددا درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه زرده تخم مرغ را از سفیده تخم مرغ جدا می کنیم، سپس با دور تند همزن برقی هم می زنیم تا سفیده تخم مرغ کف کند.

مرحله سوم

در این مرحله زمانی که سفیده تخم مرغ کف کرد شکر را به صورت کم کم به آن اضافه می کنیم، سپس سرعت همزن را به دور کند کاهش می دهیم و هم می زنیم تا شکر حل شود، پس از فرم گرفتن پودر تارتار را اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا سرعت همزن را افزایش می دهیم، سپس به مدت ۴ دقیقه هم می زنیم تا سفیده تخم مرغ کاملا فرم بگیرد. در ادامه پس از گذشت ۳ دقیقه وانیل را به آن اضافه می کنیم و به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مواد خشک را طی ۵ مرحله به مخلوط سفیده تخم مرغ اضافه می کنیم و با کمک لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا پف سفیده تخم مرغ نخوابد و بافت مایه شیرینی یکدست شود.

مرحله ششم

حالا سینی فر را با سیلپد ماکارون می پوشانیم، سپس مایه شیرینی را درون قیف یک بار مصرف می ریزیم. در ادامه مایه را درون دایره های سیلپد پایپ می کنیم و چند ضربه به سینی فر وارد می کنیم تا هوای اضافی خارج شود.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید حجم ماکارون ها از دایره های سیلپد بیشتر نشود به دلیل آن که پس از پخت حجم آن ها بیشتر می شود. در ادامه با دست خیس قسمت اضافی روی ماکارون ها را صاف می کنیم تا نوک تیز نشود.

مرحله هشتم

حالا اجازه می دهیم ماکارون ها به مدت ۲ ساعت در دمای محیط استراحت کنند تا رویه ببندند. در ادامه پس از گذشت این زمان فر را روی حرارت ۱۶۵ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود.

مرحله نهم

در این مرحله سینی را درون فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم ماکارون ها به مدت ۱۴ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. حالا در همین حین گاناش را آماده می کنیم، برای این منظور خامه را درون یک ظرف مناسب می ریزیم.

مرحله دهم

حالا ظرف را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا روان شود، سپس شکلات تلخ را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا شکلات درون خامه ذوب شود و رنگ خامه شکلاتی شود.

مرحله یازدهم

در این مرحله ظرف را از روی بخاری کتری بر می داریم، سپس وانیل را به همراه نمک به آن اضافه می کنیم. در ادامه مخلوط گاناش را با همزن به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم و پس از گذشت ۱۴ دقیقه سینی را از فر خارج می کنیم.

مرحله دوازدهم

حالا اجازه می دهیم ماکارون ها کاملا خنک شوند، سپس گاناش خنک شده را لای هر دو ماکارون قرار داده و آنها را به هم می چسبانیم. در آخر شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان قرار داده و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.