طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر

طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر , دستور پخت شیرینی مارس و مالتیزر

شیرینی مارس و مالتیزر یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر جهان دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم شیرینی مارس و مالتیزر
کره ۱۰۰ گرم
شیر عسلی ½ لیوان
مالتیزر ۱ لیوان
بیسکویت شکلاتی ۲ لیوان
مارس ۴ عدد بزرگ
شکلات تخته ای ¼ لیوان

طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر

مرحله اول

برای تهیه شیرینی مارس و مالتیزر خوشمزه در ابتدای کار کره و شیر عسلی را درون یک شیر جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس به محض ذوب شدن کره شیر جوش را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله دوم

در ادامه مالتیزر و شکلات خرد شده را درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس شکلات مارس را به صورت مکعبی خرد می کنیم و به کاسه می افزاییم. حالا مخلوط کره و شیر عسلی را به صورت داغ درون کاسه می ریزیم.

مرحله سوم

در ادامه مواد را با لیسک به خوبی هم می زنیم تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود، سپس دیواره ها و درون قالب مورد نظرمان را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه شیرینی خمیری را درون قالب می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا شیرینی خمیری را کاملا صاف و یکدست کرده، سپس شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود. در ادامه شکلات را به صورت پخش روی شیرینی درون قالب می ریزیم.

مرحله پنجم

در ادامه روی شکلات را با چاقو به قطعات دلخواه برش زده و با شکلات مالتیزر تزیین می کنیم. در نهایت قالب را به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا شیرینی کاملا سفت شود، سپس سرو می کنیم. نوش جان.