طرز تهیه شیرینی ماربلد وانیل و شکلات , دستور پخت شیرینی ماربلد وانیل و شکلات

شیرینی ماربلد وانیل و شکلات یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و مجلسی است که برای پذیرایی در اغلب مهمانی ها بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی ماربلد وانیل و شکلات در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم شیرینی ماربلد وانیل و شکلات
تخم مرغ ۱ عدد متوسط
آرد سفید ۱۵۵ گرم
شکر دانه ریز یا پودر قند ۶۰ گرم
روغن مایع ۳۶ گرم
بیکینگ پودر ½ قاشق چایخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۵ گرم
نوتلا یا شکلات صبحانه به مقدار کافی

طرز تهیه شیرینی ماربلد وانیل و شکلات

مرحله اول

برای تهیه شیرینی ماربلد وانیل و شکلات خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس تخم مرغ را به همراه وانیل، شکر دانه ریز و روغن مایع درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم

حالا مواد درون کاسه را با چنگال به خوبی هم می زنیم تا ذرات شکر کاملا حل شوند، سپس ۵ گرم از مقدار آرد را جدا می کنیم و مابقی آنرا به همراه بیکینگ پودر ۳ مرتبه الک کرده و کم کم به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در ادامه با لیسک مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و کمی چسبنده حاصل شود، سپس خمیر به دست آمده را به ۲ قسمت مساوی تقسیم کرده و به یکی از قسمت ها پودر کاکائو و به قسمت دیگر ۵ گرم آرد را می افزاییم.

مرحله چهارم

مجددا خمیر را مخلوط می کنیم تا یکدست شود، سپس خمیر سفید را به همراه خمیر کاکائویی به هم می چسبانیم و کمی مخلوط می کنیم تا حالت مرمری پیدا کند. توجه داشته باشید خمیرها را بیش از حد مخلوط نکنید.

مرحله پنجم

حالا خمیر به دست آمده را بین دو کاغذ روغنی به کمک وردنه به ضخامت ۳ میلی متر باز کرده و با کاتر دلخواه قالب می زنیم. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و خمیرها را درون سینی می چینیم.

مرحله ششم

حالا سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و بدون دست زدن به شیرینی ها اجازه می دهیم خنک شوند.

مرحله هفتم

زمانی که شیرینی ها کاملا خنک شدند، آنها را از کاغذ روغنی جدا کرده و درون ظرف مورد نظرمان می چینیم. گارنو شیرینی ها را به دلخواه با شکلات ذوب شده تزیین کرده و به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.