طرز تهیه شیرینی سمولینا

طرز تهیه شیرینی سمولینا , دستور پخت شیرینی با آرد سمولینا

شیرینی سمولینا یکی از انواع شیرینی ساده و خوش طعم ترکیه است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی سمولینا در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم شیرینی سمولینا
آرد سمولینا ۱ لیوان
روغن مایع ۱ لیوان
ماست ۱ فنجان
تخم مرغ ۱ عدد
وانیل ۱ بسته
بکینگ پودر ½ بسته
آرد ۳ و نیم لیوان
کره یا مارگارین ۱۲۵ گرم
مواد لازم میانی شیرینی
کاکائو ۲ قاشق غذاخوری
مغز گردو ۱ قاشق چایخوری
مواد لازم برای شربت
شکر دانه ریز ۳ پیمانه
آب ۳ لیوان
لیمو ترش تازه ¼ لیمو ترش

طرز تهیه شیرینی سمولینا

مرحله اول

برای تهیه شیرینی سمولینا ساده ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم مواد با دمای محیط کاملا هماهنگ شوند.

مرحله دوم

حالا کره را به همراه روغن مایع، تخم مرغ، وانیل و ماست را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس آرد سمولینا را به همراه بکینگ پودر به مخلوط کره اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله سوم

در این مرحله آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس به مخلوط کره اضافه می کنیم و ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف حاصل شود. در ادامه مغز گردو را با گوشت کوب می کوبیم تا خرد شود.

مرحله چهارم

حالا مقداری از خمیر شیرینی را بر می داریم، سپس با پودر کاکائو و مغز گردو مخلوط می کنیم. در ادامه خمیر سفید را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک باز می کنیم، سپس خمیر کاکائویی را روی آن قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله خمیر کاکائویی را روی خمیر سفید پهن می کنیم و آنرا رول می کنیم. در ادامه خمیر را به اندازه و فرم دلخواه برش می زنیم، سپس فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

مرحله ششم

حالا اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و شیرینی ها را درون سینی می چینیم. در ادامه روی شیرینی ها را برش های ریزی ایجاد می کنیم و سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در این مرحله اجازه می دهیم شیرینی ها درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. در ادامه شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم شربت روی حرارت بماند تا کاملا غلیظ شود.

مرحله هشتم

حالا لیمو ترش تازه را به شهد اضافه می کنیم، سپس شهد را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه زمانی که شیرینی کاملا پخت آن را از فر خارج می کنیم و شهد خنک را روی آن می ریزیم.

مرحله نهم

در نهایت اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱ ساعت درون یخچال استراحت کنند تا شهد به خورد شیرینی ها بروند. در ادامه پس از گذشت این زمان شیرینی ها را به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.