طرز تهیه شربت بار با گلوکز طرز تهیه شهد شربت فیلم طرز تهیه شربت بار طرز تهیه شربت بار با عسل طرز تهیه شربت بار آشپزخانه کوچک من طرز تهیه شربت بار برای بامیه طرز تهیه شربت بار برای شیرینی مشهدی طرز تهیه شربت بار بدون گلوکز

شربت بار یکی از انواع شربت های غلیظ و مخصوص شیرینی پزی است که برای برخی از کیک ها و شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شربت بار در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم شربت بار
شکر ۴ لیوان
آب ۲ لیوان
جوهر لیمو ¼ قاشق چایخوری
گلوگز ۱ قاشق سوپخوری
گلاب ¼ لیوان
زعفران دم کرده به مقدار کافی
طرز تهیه رولت گوشت به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شربت بار

مرحله اول

برای تهیه شربت بار به روش خانگی در ابتدای کار شکر را به همراه آب درون یک یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و بدون هم زدن اجازه می دهیم ذرات شکر کاملا حل شوند.

مرحله دوم

زمانی که ذرات شکر حل شدند، جوهر لیمو و گلوکز را به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط کرده و اجازه می دهیم شربت بجوشد تا کمی غلیظ شود. پس از اینکه شربت کمی غلیظ شد گلاب را به قابلمه می افزاییم.

مرحله سوم

در ادامه زعفران دم کرده را به قابلمه اضافه می کنیم و مخلوط کرده، سپس اجازه می دهیم شربت روی حرارت ملایم بجوشد تا کمی غلیظ شود. توجه داشته باشید شربت بیش از حد غلیظ و کش دار نشود.

مرحله چهارم

گارنو قابلمه را از روی حرارت برداشته و بلافاصله شربت را درون یک ظرف تمیز می ریزیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود، سپس شربت را درون شیشه های درب دار درون یخچال نگهداری می کنیم. نوش جان.