طرز تهیه خورش کدو حلوایی با رب انار طرز تهیه خورش کدو حلوایی با گوشت چرخ کرده طرز تهیه خورش کدو تنبل بوشهری طرز تهیه خورش کدو حلوایی شیرازی طرز تهیه خورش کدو حلوایی بدون گوشت طرز تهیه خورش کدو حلوایی با شکر خورش کدو حلوایی با مرغ و رب انار طرز تهیه خورش کدو حلوایی با مرغ

خورش کدو حلوایی یکی از انواع خورش های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش کدو حلوایی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کدو حلوایی ½ کدو حلوایی
پیاز ۲ عدد
گوشت گوسفندی ۳۰۰ گرم
رب آلوچه ۱ قاشق غذاخوری
رب انار ملس ۱ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده به مقدار کافی
آب لیمو ترش تازه به مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی
پودر دارچین و روغن مایع به مقدار کافی

طرز تهیه خورش کدو حلوایی

مرحله اول

برای تهیه خورش کدو حلوایی خوشمزه در ابتدای کار پیاز را به صورت خلالی نازک خرد می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم. حالا مقداری روغن مایع به قابلمه اضافه کرده و بلافاصله پیاز را می‌ افزاییم.

مرحله دوم

حالا پیاز را تفت می دهیم تا کمی سرخ و طلایی شود، سپس گوشت را به صورت مکعبی خرد کرده و به همراه مقداری زردچوبه به قابلمه می‌ افزاییم. در ادامه به تفت دادن ادامه می دهیم تا گوشت سرخ شود و به اندازه کافی به قابلمه آب اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا درب قابلمه را بسته و اجازه می دهیم گوشت به مدت ۲ تا ۳ ساعت کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان پوست کدو حلوایی را جدا کرده و به صورت نواری باریک خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا مقداری روغن مایع به تابه اضافه کرده و برش های کدو حلوایی را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه، و پودر دارچین، زعفران دم کرده و آب لیمو ترش تازه به تابه می افزاییم، سپس تفت می دهیم تا کدو حلوایی ها سرخ شوند.

مرحله پنجم

زمانی که کدوها سرخ شدند، آنها را به همراه مقداری نمک، رب آلوچه، آب لیمو ترش تازه، رب انار ملس و زعفران دم کرده به قابلمه می افزاییم، سپس اجازه می دهیم خورش به مدت ۲۰ دقیقه دیگر بجوشد تا کاملا جا بیفتد.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان قابلمه را از روی حرارت برداشته، سپس خورش کدو حلوایی را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. گارنو خورش به همراه برنج زعفرانی، سبزی خوردن و لیمو ترش تازه سرو می کنیم. نوش جان.