طرز تهیه خوراک راگو با مرغ طرز تهیه راگو با لوبیا چیتی طرز تهیه راگو سیب زمینی انواع خوراک راگو راگو غذای کدام کشور است راگو گوشت چیست طرز تهیه راگو گوشت طرز تهیه راگو رژیمی

خوراک راگو یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک راگو در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
لوبیا سبز ۴۰۰ گرم
سیب زمینی ۱ عدد
هویج ۲ عدد
پیاز ۱ عدد بزرگ
گوشت گوسفندی ۴۰۰ گرم
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش ۲ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی
روغن و دارچین به مقدار کافی

طرز تهیه خوراک راگو

مرحله اول

برای تهیه خوراک راگوی مجلسی در ابتدای کار گوشت را به صورت قورمه ای خرد می کنیم و می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود.

نکته: برای تهیه این غذا می توانیم به جای گوشت گوسفندی از گوشت گوساله، مرغ، بوقلمون و .. نیز استفاده کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله هویج‌ها را پوست گرفته و به صورت ورقه ای خرد می کنیم، سپس پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و به همراه مقداری روغن درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

قابلمه را روی حرارت قرار داده و پیاز را چند دقیقه تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود، سپس گوشت خرد شده را اضافه کرده و کمی تفت می دهیم تا تغییر رنگ دهد.

مرحله چهارم

در این مرحله رب گوجه فرنگی را به همراه مقداری فلفل سیاه و زردچوبه به قابلمه اضافه کرده و تفت دادن را ادامه می دهیم تا رب گوجه فرنگی به طور کامل سرخ شود.

مرحله پنجم

حالا هویج خرد شده را به قابلمه می افزاییم و آنرا نیز به همراه دیگر مواد چند دقیقه تفت می دهیم، سپس ۲ لیوان آب جوش به قابلمه افزوده و درب آنرا می گذاریم تا گوشت و هویج نیم‌پز شوند.

مرحله ششم

در همین حین لوبیا سبز را می شوییم و به اندازه بند انگشت خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه لوبیا سبز را اضافه کرده و چند دقیقه تفت می دهیم تا سرخ شود.

مرحله هفتم

حالا سیب زمینی را پوست می گیریم و به صورت حبه ای خرد می کنیم، سپس با آب سرد می شوییم. پس از اینکه گوشت نیم‌پز شد، لوبیا سبز و سیب زمینی را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله مقداری نمک و دارچین اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خوراک جا بیفتد. پس از اینکه خوراک به روغن افتاد، آب لیمو ترش را اضافه کرده و اجازه می دهیم ۱۰ دقیقه دیگر روی حرارت بماند، سپس سرو می کنیم.

نکته: به جای آب لیمو ترش می توانیم از گرد لیمو عمانی یا آب نارنج نیز استفاده کنیم.