طرز تهیه ته چین گوشت گوسفندی و بادمجان طرز تهیه ته چین گوشت و بادمجان دونفره طرز تهیه ته چین گوشت و بادمجان برای 4 نفر ته چین گوشت و بادمجان رزا منتظمی ته چین گوشت و بادمجان در پلوپز

ته چین گوشت و بادمجان یکی از انواع غذاهای خوشمزه و اصیل ایرانی است که طعم و عطر بی نظیری دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ته چین گوشت و بادمجان در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
برنج ۴ پیمانه
روغن مایع ۱ لیوان
زعفران دم کرده ⅓ لیوان
ماست چکیده پرچرب ۸ قاشق غذاخوری سرپر
تخم مرغ ۲ عدد
پودر گل محمدی ۱ قاشق چایخوری
نمک ۱ قاشق چایخوری
مواد لازم میانی ته چین
گوشت گوسفندی ۴۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
آب ۱ لیوان
زرشک ۳ قاشق غذاخوری
بادمجان ۲ عدد
زعفران دم کرده به مقدار کافی
نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه ته چین گوشت و بادمجان

مرحله اول

برای تهیه ته چین گوشت و بادمجان خوشمزه در ابتدای کار پیاز را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم، سپس درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه مقداری روغن مایعع به قابلمه اضافه می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا پیاز را تفت می دهیم تا کاملا سرخ و طلایی شود، سپس گوشت را به صورت مکعبی خرد کرده و به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه گوشت را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا گوشت کاملا سرخ شود.

مرحله سوم

در این مرحله مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به قابلمه اضافه کرده و تفت می دهیم تا بوی خامی ادویه ها از بین برود. در ادامه ۳ لیوان آب جوش به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم گوشت به مدت ۲ تا ۳ ساعت کاملا بپزد.

مرحله چهارم

در این مرحله بادمجان ها را شسته و پوست شان را کاملا جدا می کنیم، سپس به صورت ورقه ای برش می زنیم. در ادامه برای تلخی گیری مقداری نمک روی ورقه های بادمجان می پاشیم و اجازه می دهیم بادمجان ها به مدت ۱ ساعت استراحت کنند.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان بادمجان ها را کمی فشار می دهیم تا آب میان بافتی شان خارج شود. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم گذاشته و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم، سپس بادمجان ها را درون تابه قرار می دهیم.

مرحله ششم

حالا بادمجان ها را کاملا سرخ کرده و کنار می گذاریم. پس از گذشت ۳ ساعت مقداری نمک و زعفران دم کرده به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم به مدت ۵ دقیقه دیگر بجوشد و قابلمه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله هفتم

حالا به سراغ درست کردن ته چین می روییم، برای این منظور یک قابلمه را تا نیمه پر از آب می کنیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به نقطه جوش برسد، سپس برنج را شسته و به همراه مقداری نمک به قابلمه می افزاییم.

مرحله هشتم

در ادامه اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بجوشد تا پخت اولیه آن انجام شود. در این فاصله تخم مرغ ها را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با همزن دستی هم می زنیم تا بافت تخم مرغ ها از لختگی خارج شود.

مرحله نهم

در ادامه ماست را با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا بافت آن روان شود، سپس به کاسه اضافه می کنیم. حالا روغن مایع، زعفران دم کرده، نمک و پودر گل محمدی را به کاسه اضافه کرده و هم می زنیم تا مایه ته چین درست شود.

مرحله دهم

در این مرحله یک دانه برنج بین دو انگشت له می کنیم، زمانی که اطراف برنج نرم و مغز آن کمی گیر داشت برنج را آبکشی کرده و اجازه می دهیم آب اضافی برنج کشیده شود، سپس فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله یازدهم

حالا اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود، سپس دیواره ها و درون قالب مورد نظرمان را با مقداری کره سرد چرب کرده و کنار می گذاریم. در ادامه مقداری از برنج آبکشی شده را به کاسه حاوی مایه ته چیین اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله دوازدهم

حالا برنج را به خوبی مخلوط می کنیم تا با مایه ته چین ترکیب شود، سپس مقداری از ته چین درون قالب ریخته و به خوبی پخش می کنیم و با پشت قاشق به خوبی فشار می دهیم تا ته چین کاملا فشرده و منسجم شود.

مرحله سیزدهم

در این مرحله مقداری از برنج ساده را به صورتی که دو سانتی متر از اطراف قالب فاصله داشته باشد می ریزیم و مقداری زرشک، گوشت و بادمجان سرخ شده روی برنج قرار می دهیم. و اطراف قالب را با ته چین پر می کنیم.

مرحله چهاردهم

حالا به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند، سپس روی قالب را با ورق فویل پوشانده و قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم ته چین به مدت ۱ ساعت درون فر بماند تا کاملا پخته و دم بکشد.

مرحله پانزدهم

پس از گذشت این زمان قالب را از فر خارج کرده و ته چین را درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم. گارنو روی ته چین را به مقدار زیادی زرشک و خلال پسته تزیین کرده و به همراه ترشی یا سالاد فصل سرو می کنیم. نوش جان.