طرز تهیه باقلوا با سمولینا

طرز تهیه باقلوا با سمولینا , دستور پخت باقلوا با سمولینا

باقلوا با سمولینا یکی از انواع باقلواهای خاص و خوشمزه کشور ترکیه است که با طعم های متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه باقلوا با سمولینا در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم باقلوا با سمولینا
خمیر فیلو باقلوا ۱۵ عدد
آرد سمولینا ۱ لیوان
پودر گردو ۱ لیوان
بلغور ½ لیوان
کره ذوب شده ½ لیوان
روغن مایع ½ لیوان
مواد لازم برای سس
تخم مرغ ۲ عدد
شیر ۱ لیوان
روغن مایع ½ لیوان
وانیل ½ قاشق چایخوری
پرک بادام به مقدار کافی
مواد لازم برای شربت
شکر ۲٫۵ پیمانه
آب ۲٫۵ لیوان
لیمو ترش تازه ۱ اسلایس نازک

طرز تهیه باقلوا با سمولینا

مرحله اول

برای تهیه باقلوا با سمولینا به روش مجلسی در ابتدای کار شربت را آماده می کنیم، برای این منظور آب و شکر را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا شربت به نقطه جوش برسد.

مرحله دوم

زمانی که شربت جوش آمد حرارت را ملایم می کنیم، سپس اسلایس لیمو را به قابلمه اضافه کرده و پس از جوش آمدن اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه روی حرارت بماند و پس از آن از روی حرارت برداشته تا شربت خنک شود.

مرحله سوم

در این مرحله به سراغ درست کردن سس باقلوا می رویم، برای این منظور تخم مرغ را به همراه وانیل درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شود.

مرحله چهارم

در ادامه شیر را به همراه روغن مایع به کاسه اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا بافت مایه سس کاملا یکدست شود. حالا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کاملا گرم شود.

مرحله پنجم

در این مرحله کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود، سپس یک ظرف مقاوم در برابر حرارت انتخاب می کنیم. حالا کف ظرف را با مقداری روغن مایع چرب کرده و یک لایه خمیر روی سطح کار قرار می دهیم.

مرحله ششم

در ادامه روی خمیر باقلوا را با مقداری کره و روغن مایع رومال کرده، سپس مقداری پودر گردو و بلغور به صورت پخش روی خمیر می ریزیم. حالا خمیر را به صورت بادبزنی جمع کرده و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در ادامه به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند، سپس ظرف را طبقه وسط فر قرار داده و اجازه می دهیم باقلوا به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان ظرف را از فر خارج می کنیم.

مرحله هشتم

حالا سس شیر را به همراه پرک بادام به صورت پخش روی باقلوا می ریزیم و مجددا ظرف را درون فر بر می گردانیم، سپس اجازه می دهیم مجددا به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بماند تا سس به خوبی پخته و روی باقلوا طلایی شود.

مرحله نهم

پس از گذشت این زمان ظرف را از فر خارج کرده و شربت خنک را روی باقلوا داغ ریخته و اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت استراحت کند تا شربت به خورد باقلوا برود، سپس به اندازه دلخواه برش زده و سرو می کنیم. نوش جان.