طرز تهیه گوجه شور

طرز تهیه گوجه شور درسته مشهدی شکم پر نی نی سایت کال عکس گوجه شور

شوری و ترشی از دیرباز مورد استفاده و علاقه مردم بوده است. در قدیم برای این که بتوانند سبزیجات را در طول سال داشته باشند، از شوری و ترشی استفاده می کردند. شور شدن و استفاده از سرکه در ترشی ها، باعث ماندگاری سبزیجات می شود. در این دستور، طرز تهیه گوجه شور به روشی بسیار ساده بیان شده است. ترشی ها و شوریجات را می توان در کنار غذاهای مختلف به عنوان چاشنی و طعم دهنده استفاده کرد.

مواد لازم گوجه شور
گوجه فرنگی ۱ کیلو
آب جوشیده سرد شده ۱ لیتر
نمک ۶ قاشق غذا خوری
سیر ۱ بوته
فلفل سبز به مقدار لازم
طرز تهیه ترشی اسپانیایی خوشمزه و مخلوط با سس مخصوص

دستور تهیه گوجه فرنگی شور

مرحله اول

برای تهیه گوجه فرنگی شور خوشمزه در ابتدای کار، نمک و آب را در یک کاسه با هم مخلوط می کنیم. می توان به جای نمک از سنگ نمک استفاده کرده که ماندگاری و طعم بهتری به شوری می دهد. نمک باید به حدی باشد که آب را شور کند.

مرحله دوم

آب را کنار می گذاریم. گوجه ها را شسته و می گذاریم تا خشک شود. بهتر است از گوجه های ریز استفاده شود که برش نخورد. فلفل سبز را هم شسته و می گذاریم تا کامل خشک شود. فلفل و گوجه باید کاملا خشک باشد.

مرحله سوم

سیر ها را هم حبه کرده و پوست می کنیم. در این مرحله گوجه و فلفل و سیر را لایه لایه درون یک شیشه می ریزیم. وقتی که کامل شیشه پر شد، آب و نمک حل شده را به آرامی درون شیشه می ریزیم تا بین گوجه ها داخل شود و شیشه را پر کند.

مرحله چهارم

در این مرحله می توان از شوید یا نعناع نیز استفاده کرد که استفاده از آن کاملا سلیقه ای است و باشد بهتر است. درب شیشه ها را می بندیم و در یک جای تاریک قرار می دهیم تا شوری برسد و قابل استفاده شود.