طرز تهیه گلاب

طرز تهیه گلاب با دستگاه طرز تهیه گلاب با گل خشک فیلم طرز تهیه گلاب طرز تهیه گلاب دو آتیشه طرز تهیه گلاب صنعتی طرز تهیه گلاب با دیگ نیچه طرز تهیه گلاب بانی قازان طرز تهیه گلاب با گل خشک نی نی سایت

گلاب یکی از انواع فراورده های گل محمدی است که به عنوان طعم دهنده و خوش بو کننده در انواع غذا و شیرینی استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه گلاب در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم گلاب
برگ گل محمدی ۱۰۰ گرم
یخ به مقدار کافی
آب ۱٫۵ پیمانه

طرز تهیه گلاب

مرحله اول

برای تهیه گلاب ساده به روش خانگی در ابتدای کار یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم و یک فنجان در وسط آن قرار می دهیم. در ادامه گلبرگ های گل را اطراف فنجان درون قابلمه قرار می دهیم و آب را اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله درب قابلمه را به صورت بر عکس روی قابلمه قرار می دهیم، سپس آنرا روی حرارت ملایم قرار داده و اجازه می دهیم آب شروع به جوشیدن کند. پس از اینکه آب جوش آمد، روی درب قابلمه را پر از یخ می کنیم.

مرحله سوم

حالا صبر می کنیم که یخ ها کاملا ذوب شوند، سپس با یک دستمال نخی آب جمع شده روی درب قابلمه را خشک می کنیم و مجددا مقداری یخ روی درب قابلمه قرار می دهیم. این کار را چند مرتبه انجام می دهیم.

مرحله چهارم

پس از پنجمین مرتبه آب های روی درب قابلمه را جمع کرده و با دستمال خشک می کنیم، سپس درب قابلمه را بر می داریم. در ادامه فنجان را از وسط قابلمه خارج می کنیم و گلاب جمع شده را صاف می کنیم.

مرحله پنجم

در صورتی که بخواهیم گلاب دو آتیشه داشته باشیم، باید مجددا گلاب را تقطیر کنیم. برای این منظور باید مراحل قبلی را مجددا انجام دهیم، با این تفاوت که به جای آب درون قابلمه از همین گلاب استفاده کنیم.