طرز تهیه کرایی ماهی , دستور پخت کرایی ماهی چابهار

کرایی ماهی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و محبوب کشور پاکستان است که با مرغ، گوشت و ماهی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کرایی ماهی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
فیله ماهی ۱ کیلوگرم
پیاز ۱ عدد متوسط
گوجه فرنگی ۵ عدد
سیر ۶ حبه
نمک و چیلی از هر کدام ۱ قاشق چایخوری
زردچوبه ¼ قاشق چایخوری
گرام ماسالا و پودر تخم گشنیز از هر کدام ۱ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش تازه به مقدار کافی

طرز تهیه کرایی ماهی

مرحله اول

برای تهیه کرایی ماهی خوشمزه در ابتدای کار فیله ماهی را به همراه نمک، فلفل سیاه و مقدداری آب لیمو ترش تازه مزه دار می کنیم، سپس به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا مزه ها به خورد فیله ماهی بروند.

مرحله دوم

پس از گذشت این زمان یک تابه روی حرارت ملایم می گذاریم و مقداری روغن مایع به آن می افزاییم، سپس ماهی مزه دار شده را درون تابه گذاشته و دو طرف شان را به خوبی سرخ می کنیم. در ادامه ماهی سرخ شده را از تابه خارج می کنیم.

مرحله سوم

حالا پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و به همان تابه که ماهی را سرخ کرده ایم می‌ افزاییم، سپس تفت دهیم تا پیاز سبک و شیشه‌ ای شود. در ادامه سیر را با دندانه های ریز رنده، رنده کرده و به تابه می افزاییم.

مرحله چهارم

در این مرحله به تفت دادن ادامه می دهیم تا عطر سیر آزاد شود، سپس گرام ماسالا، چیلی، پودر تخم گشنیز، نمک و زردچوبه را به تابه افزوده و تفت می دهیم تا عطر ادویه ها به مشام برسد. حالا گوجه فرنگی ها را شسته و پوست شان را جدا می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه گوجه فرنگی ها را به صورت نگینی خرد کرده و به تابه می افزاییم، سپس کمی تفت می دهیم تا گوجه فرنگی ها سرخ شوند. حالا یک لیوان آب به تابه اضافه کرده و درب آنرا می بندیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۰ دقیقه بپزد.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان ماهی سرخ شده را درون تابه گذاشته و اجازه می دهیم ماهی به مدت ۵ الی ۶ دقیقه بپزد و سس غلیظ شود، سپس به روغن بیفتد. پس از گذشت این زمان کرایی ماهی را به همراه فلفل سبز و گشنیز تازه سرو می کنیم. نوش جان.