طرز تهیه چیپس توت فرنگی

طرز تهیه چیپس توت فرنگی

چیپس توت فرنگی یکی از انواع میوه های خشک است که برای پذیرایی در مهمانی ها بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس توت فرنگی در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم چیپس توت فرنگی
توت فرنگی به مقدار کافی

طرز تهیه چیپس توت فرنگی

مرحله اول

برای تهیه چیپس توت فرنگی به روش خانگی در ابتدای کار توت فرنگی های درشت را شسته و روی یک دستمال حوله ای تمیز قرار می دهیم تا رطویت اولیه آنها گرفته شود. در ادامه توت فرنگی ها را به ضخامت دلخواه برش می زنیم.

مرحله دوم

حالا اسلایس های توت فرنگی را درون دستگاه میوه خشک کن می چینیم، سپس بسته به ضخامت توت فرنگی ها اجازه می دهیم کاملا خشک شوند. در صورت نبود دستگاه میوه خشک کن اسلایس های توت فرنگی را درون سینی می چینیم.

مرحله سوم

در ادامه سینی را روی بخاری یا در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار می دهیم. حالا اجازه می دهیم توت فرنگی ها در برابر نور آفتاب یا روی بخاری بمانند تا کاملا خشک شوند، برای تسریع روند خشک شدن، توت فرنگی ها را گاهی بر می گردانیم.

مرحله چهارم

زمانی که اسلایس های توت فرنگی خشک و کریسپی شدند، آنها را درون زیپ کیپ می ریزیم و در یک جای خشک و خنک نگهداری می کنیم. در نهایت از چیپس توت فرنگی برای یک میان وعده ساده و سالم استفاده کنید. نوش جان.