دانستنی های مهم درباره ی خواص بابونه

0

بابونه از جمله گیاهی می باشد که بسیار پرخاصیت می باشد.بابونه گیاهی است دائمی و کوچک به ارتفاع تقریبا ۳۰ سانتیمتر دارای بوئی معطر که در چمنزارها و اراضی شنی می روید. ساقه آن به رنگ سبز مایل به سفید ، برگ های آن کوچک و دارای بریدگی های باریک و نامنظم و پوشیده از کرک است.

گل های آن مجتمع در یک طبق که به طور منفرد در انتهای ساقه گل دهنده در تابستان ظاهر می شود. در هر طبق گلهای سفید در اطراف و گلهای زرد در قسمت وسط قرار دارند.ترکیبات شمیایی: گل های بابونه دارای اسانس روغنی آنته مین (Anthemine) تانن ، فیتوسترول و همچنین ماده ای تلخ به نام اسید آنته میک ( Acid Anthemique) می باشد.

خواص شربت خاکشیر

دانستنی های مهم درباره ی خواص بابونه

خواص دارویی:- بابونه از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و از تقویت کننده های تلخ به حساب می آید. جالینوس حکیم آن را برای درمان تب و لرزهای نوبه ای به کار می برد.- بابونه اعصاب را تقویت می کند.- بابونه مقوی مغز است.-بابونه ترشح شیر مادران شیرده را افزایش می دهد.-استفاده از بابونه سنگ مثانه را خرد و دفع می کند.

برای درمان چشم درد ، بابونه را در سرکه ریخته و بخور دهید.- برای تسکین دردهای عضلانی چای بابونه بنوشید.- جویدن بابونه برای التیام زخم ها مفید است.-بابونه تب بر و تسکین دهنده درد است.-برای تسکین درد هنگام دندان در آوردن نوزادان به آنها چای بابونه بدهید.- بابونه درمان کننده بی اشتهایی است.

از خواص جالب خیار چه می دانید؟!

دانستنی های مهم درباره ی خواص بابونه

– چای بابونه درمان کننده کم خونی است.-بابونه برای رفع زردی مفید است.-از بابونه برای دفع کرم روده و معده استفاده می شود.-برای تسکین دردهای عضلانی چای بابونه بنوشید.- برای رفع بی خوابی و داشتن یک خواب آرام و راحت ، کافی است که ده دقیقه قبل از اینکه به رختخواب بروید یک فنجان چای بابونه بنوشید.

– بابونه برای ورم روده موثر است.-حمام بابونه اثر نیرودهنده دارد. برای این منظور چند قطره اسانس بابونه را در وان حمام ریخته مدت یک ربع ساعت در آن دراز بکشید.- برای تسکین درد چند قطره اسانس بابونه را با یک قاشق روغن بادام مخلوط کرده و روی محل های دردناک بمالید تا درد را تخفیف دهد.- اسانس بابونه با مخلوطی ازروغن بادام برای ناراحتی های پوستی نظیر اگزما ، کهیر و خارش مفید است.

از فواید و مضرات سبوس چه می دانید؟

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ