طرز تهیه چیز کیک خرما

طرز تهیه چیز کیک خرما , دستور پخت چیز کیک خرما

چیز کیک خرما یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر جهان دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک خرما در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم چیز کیک خرما
بیسکویت دایجستیو ۱ لیوان
کره ۲ قاشق غذاخوری
وانیل ۱ قاشق چایخوری
عسل ۱ قاشق غذاخوری
خامه صبحانه ۴۰۰ گرم
شکر ½ لیوان
پنیر خامه ای ۴۰۰ گرم
خرما ¾ لیوان
پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری
آب سرد ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه چیز کیک خرما

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک خرما خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج کرده تا با دمای محیط هماهنگ شوند. در ادامه کره را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود.

مرحله دوم

در این مرحله بیسکویت ها را درون غذاساز ریخته، سپس کره و عسل را به آن اضافه کره و به خوبی میکس می کنیم تا مواد کراست یکدست شوند. توجه داشته باشید مواد کراست حالت خمیری پیدا نمی کند.

مرحله سوم

حالا درون قالب کمربندی را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس مواد کراست را درون قالب ریخته و با فشار دست آنرا درون قالب پهن می کنیم. در ادامه قالب را درون فریزر قرار می دهیم تا لایه کراست سفت شود.

مرحله چهارم

حالا به سراغ درست کردن لایه پنیری می رویم، برای این منظور هسته خرماها را جدا می کنیم و به همراه ۵ قاشق غذاخوری آب جوش درون غذاساز ریخته و به خوبی میکس می کنیم تا خرما کاملا نرم و پوره شود.

مرحله پنجم

حالا شکر و خامه صبحانه را درون یک کاسه ترجیحا فلزی می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۱۰ دقیقه هم می زنیم تا خامه صبحانه فرم بگیرد. در ادامه ژلاتین را به همراه آب سرد درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله ششم

حالا ژلاتین را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شده و شفاف شود. در ادامه خامه را به همراه پنیر خامه ای، وانیل و پوره خرما درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با همزن برقی به خوبی هم می زنیم.

مرحله هفتم

زمانی که مایه پنیری با هم ترکیب و یکدست شدند، ژلاتین بنماری شده را به کاسه اضافه کرده و مجددا مخلوط می کنیم. در ادامه قالب را از فریزر خارج می کنیم و مایه پنیری را درون قالب روی لایه کراست ریخته و پخش می کنیم.

مرحله هشتم

حالا روی مایه پنیری را با لیسک به خوبی صاف کرده و مجددا قالب را به مدت ۴ تا ۵ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا سفت شود. پس از گذشت این زمان چیز کیک را درون ظرف مورد نظرمان گذاشته و سرو می کنیم. نوش جان.